Сакварелідзе нагадав про заблоковані владою кримінальні справи проти корупціонерів

Справи «діамантових прокурорів» та «нафтопродуктів Курченка», за якими викривались корупційні схеми та розкрадання країни заморозили, влада блокує і безліч справ НАБУ, натомість судить опонентів, добровольців та активістів. 

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ Давід Сакварелідзе в інтерв’ю на Ліга.нет, інформує прес-служба РНС. 

Сакварелідзе нагадав, що справа «діамантових прокурорів» вже три роки заморожена в судах.  

«У цій справі фігурують не тільки взятки, а й віджим бізнесу, оформлений на сестру «діамантового прокурора». Справу просто заморозили. Нехай тоді оправдають їх і скажуть, що півмільйона доларів і діамантів, які знайшли в їх будинках – це чесно зароблені гроші. Але вони просто відтягують справу до безкінечності, доки не закінчаться терміни і справа втратить актуальність. Сьогодні про цю справу кілька людей в країні згадує», - відзначив Сакварелідзе. 

За його словами, крім «діаматових прокурорів» є безліч справ, зокрема по Насірову, Охендовському, Труханову, щодо нафтопродуктів Курченка – всі вони також застрягли в судах.  

«Справа нафтопродуктів Курченка розслідувалась Генпрокуратурою, потім його перекинули нам в Одесу. З цієї справи сплила ще одна, там було два компоненти – перший те, що Курченко вкрав нафту, другий те, що цю, вкрадену ним нафту, розкрадали люди з вертикалі Турчинова, Пашинського, Авакова та ін. Тищенко володів банком «Фортуна», через який розікрали нафту на 750 мілйьонів гривень. Ми довели справу до підозр, як тільки ми почали під них копати, за них заступилась Генпркоуратура і політичні еліти, бо тоді мова йшла за формування нового Уряду Гройсмана і Народний Фронт поставив умову прибрати нас з Одеси, бо ми заважали. Цю справу спустили на гальма, банк ліквідований, гроші випарувались», - наголосив політик. 

Він відзначив, що натомісь зараз ведуться кримінальні справи проти політичних опонентів, активістів, блокується робота НАБУ. 

«Порошенко і Луценко натомість вирішили судити мене, бо я ніби приїхав в Україну вчиняти кримінальні злочини. Суд над мною прискорюється, в той час справа «діамантових прокурорів», як і багато інших справ третій рік лежить в судах. На 4 рік після Революції Гідності немає жодного обвинувального вироку навіть проти корупціонера середньої ланки, не говорячи про топ-корупціонерів. Вся система на чолі з Порошенком покриває цих топ-корупціонерів – депутатів, енергоолігархів, голів митниці, податкової. Блокується робота НАБУ, покривають голову ЦВК. В цій ситуації вирішили судити нас та інших активістів, тюрми переповнені добровольцями. Існує два паралельних світи – ми в реальному, де боремось за реальні зміни, і вони у своєму світі, з своїми цілями, Мальдівами, Сейшелами», - відзначив Давід Сакварелідзе.

https://youtu.be/caS9yuYia4Y