Сакварелідзе: Чинна влада не спроможна створити суд, не те, що впровадити блокчейн

В Україні є достатній ІТ ресурс, аби піти шляхом Естонії та Китаю, впровадити блокчейн-технології та мінімізувати вплив чиновників на бізнес і життя людей. Це зможуть втілити тільки представники нового політичного класу. 

Про це заявив один з лідерів партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Давід Сакварелідзе в ефірі «InterVizor», повідомляє прес-служба партії РНС.

Сакварелідзе нагадав, що РУХ НОВИХ СИЛ вже презентував ідею впровадження блокчейн-технології, «держави в смартфоні», яка дозволить брати участь в управлінні державою самим українцям. Це можна впровадити лише за умови повного перезавантаження влади, адже чинна навіть не спроможна створити справжній Антикорупційний суд.

«Маючи великий потенціал в ІТ Україна змогла б йти на одній хвилі з такими країнами як Естонія, яка вже запустила технології блокчейн, щоб мінімізувати вплив чиновників державного апарату. В цьому напрямку також працює і Китай, а ми сидимо і обговорюєм чи створять у нас суд, антикорупційний, антиолігархічний, антизлодійський – немає значення, це все одно суд. А суд має виконувати просто свої функції, а ми обговорюєм чи він взагалі буде в Україні чи ні. В такій ситуації ще рано говорити про блокчейн технології. Треба спочатку все знести, і вибудовувати нове, переводити все у електронну площину, щоб у нас не було армії амбіційних чиновників, які намагаються нав’язатись бізнесу і простим людям», - відзначив він.

Він наголосив, що за нинішньої влади в України немає майбутнього. Саме тому в українців є запит на новий політичний клас.

«Щоденно все більше українців покидатимуть країну, їм треба отримувати якісну освіти, заробляти на життя, влаштовувати життя, і вони не будуть більше чекати. І тоді Україна просто перетвориться у Венесуелу. Там всі притомні люди виїхали з країни, у якої було чимало нафти і інших ресурсів, і сьогодні Венесуела є країною, яка не відбулась», - пояснив політик.

«Сьогодні в Україні немає великої ресурсної демократичної партії, яка зможе одна зайти в парламент ти привести свого президента. Повинна бути коаліція сил, які об’єднаються довкола одних цілей, або абсолютно новий політично-волонтерських рух, де об’єднаються активні люди, які висловлюють своє невдоволення чи то у Фейсбуці, чи на роботі, і вони будуть жертувати своїм часом і боротись за своє майбутнє», - переконаний Сакварелідзе.

Нагадаємо, 3 червня Лідер “Руху нових сил” Михайло Саакашвілі представив доповідь “Держава в смартфоні, або як Україні випередити весь світ”.