Саакашвілі: Жодна людина не перетнула кордон. Там, де я був, ніхто нікого пальцем не зачепив

В Мостиському районному суді на Львівщині відбувається засідання у справі адмінпротоколу, складеного стосовно лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі під час перетину кордону в пункті пропуску Шегині 10 вересня. 

Лідер РНС Михайло Саакашвілі перед початком засідання заявив журналістам, що поважає прикордонників, в той час як керівництво країни їх не поважає.

Він засвідчив судді, що є громадянином України і проживає на території України.

Коментуючи ситуацію навколо суду, Саакашвілі підкреслив, що біля нього зібрались проплачені «тітушки».

«Сюди пригнали групу людей з кримінальним минулим, це люди з зони. Це ганебно, владі використовувати тітушек після Майдану. Це класична тітушня», - заявив політик.

У своєму виступі Саакашвілі підкреслив, що Речник польської прикордонної поліції повідомила, що жодних порушень при перетині кордону з боку Польщі не було і жодних претензій у прикордонної служби Польща до Саакашвілі немає.

Адвокат Саакашвілі Маркіян Галабала попросив долучити до матеріалів справи диск з відеоматеріалами та копію заяви про евакуацію людей з Шегинів.

Він також підкреслив, що так зване правопорушення було виявлено 10 вересня, а адміністративний протокол був складений 12 вересня, тобто через дві доби. Хоча протокол має бути складений протягом 3 годин з моменту правопорушення.

Саакашвілі підкреслив, що він разом з народними депутатами, активістами були вже на території України, коли відбулись події, які стали предметом розгляду суду.

«Генерал виходить і говорить, що все заміновано, ми вас не можемо пропустити. Група тітушні, 20 тітушек опинились в 20 метрах від нас і спокійно викрикували лозунги», - розповів Саакашвілі суду.

Він також додав, що генерал повідомив, що навіть у випадку розмінування він має їхати в штаб за мокрою печаткою. «10 тисяч людей повинні страждати в черзі. В якому віці ми живемо? Це знущання над кожним українцем», - обурився політик.

Саакашвілі підкреслив, що згідно з ч. 9 ст. 9 Закону «Про Державний кордон України», коли є загроза життю людей, їх треба рятувати. «Там була загроза тисняви», - підкреслив лідер РНС.

«Люди стали йти в нашу сторону без яких-небудь дій чи закликів з нашої сторони. Ми вже були в Україні. Прикордонники розступились, люди взяли нас і перевели в Україну, там були тисячі людей, які аплодували», - розповів Саакашвілі про події того дня.

«Про який прорив кордону можна говорити, коли жодна людина не перетнула кордон? Там де я був, ніхто нікого пальцем не зачепив», - підкреслив Саакашвілі.

Маркіян Галабала також попросив викликати в суд двох свідків у даній справі – народного депутата Юрія Дерев’янка та активіста Семена Кривоноса.

Нагадаємо, біля Мостиського районного суду, де розглядається справа про адміністративне правопорушення під час перетину кордону лідером РУХУ НОВИХ СИЛ Михайлом Саакашвілі, зібралось кілка десятків агресивно налаштованих людей, які ймовірно прибули за гроші, щоб дестабілізувати ситуацію.