Саакашвілі вимагає в СБУ припинити порушення у розслідуванні справи проти нього (ДОКУМЕНТ)

СБУ незаконно поєднала окремі слідчі дії у справі Саакашвілі в один день та за одною повісткою про виклик. Михайло Саакашвілі вимагає припинити такі порушення з боку СБУ та перенести ці слідчі дії.

Про це заявив лідер партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Михайло Саакашвілі під час брифінгу біля СБУ, клопотання з відповідною вимогою він вже подав начальнику слідчого відділу ГУ СБУ у місті Києві Чумаку та старшому слідчому Кобріну.

Адвокат Руслан Чорнолуцький зазначив, що Михайло Саакашвілі отримав 22 грудня одну повістку у якій зазначено дві слідчі дії, що є грубим порушенням законодавства.

«Це порушення КПК України, адже ці слідчі дії не є невідкладними, а в повістці вказані дві слідчі дії – допит та отримання зразків для експертизи. Ці дії одночасно не можуть проводитись. Крім того, слідчий не вказав, які саме зразки будуть відбиратись для майбутньої експертизи. Тому просимо роз’єднати ці слідчі дії, по кожній направити окрему повістку. Тільки в такий спосіб будуть виконані вимоги КПК. Ми зареєстрували клопотання на ім’я старшого слідчого СБУ з вимогою перенести дві слідчі дії», - зазначив Чорнолуцький.

«Сьогодні вони мене викликали з порушеннями законодавства. Я поважаю всі закони України, коли ми прибули до ГПУ на допит ми сказали, що це має робити СБУ. Ми їх заставили це робити і вони нас переадресували в СБУ, це означає що ми були праві і вони порушували закон. Це саме відбувається і зараз, я прийшов сюди, але я не буду робити те, що є незаконним. Вони повинні дотримуватись законодавства. Я заставлю правоохоронну систему, СБУ, Генпрокуратуру дотримуватись закону відносно всіх українців», - наголосив Михайло Саакашвілі.

«Михайло Саакашвілі постійно з’являється у правоохоронні органи, виконує всі покладені на нього обв’язки. Але в цій справі ми бачимо, як наші правоохоронні органи звикли порушувати права людини. Якщо порушуються права Президента Саакашвілі, що можна говорити про простих людей?», - додала адвокат Валерія Коломієць.

Михайло Саакашвілі нагадав події 5 грудня, коли його було викрадено представниками СБУ та запевнив, що буде їх оскаржувати.

«Порошенко напередодні мого викрадання запросив до себе голову Київського СБУ і дав доручення. В 3 ночі підняли групу Альфа, яка свого часу за наказом Януковича діяла так з опозиційними силами, яка прийшла до мене додому. Мене в будь-який момент можна було зупинити спокійно з ухвалою. Але Порошенко вирішив це доручити йому. Ця операція незаконна, бо Печерський суд в особі Цокол сказала, що жодних доказів злочинів не знайдено, окрім показів агентів СБУ «Зайця» і «Вовка», і те, що 5 грудня я не був затриманий у статусі підозрюваного, адже підозру вручили лише 8 грудня. Ці бандити викрали мене з дому, застосували фізичну силу без жодного документу», - зазначив Саакашвілі.

Лідер РНС повідомив, що зараз готується позов на СБУ щодо нападу на нього і його викрадення. Також Михайло Саакашвілі звернеться до Європейського суду з прав людини, де і вимагатиме компенсації за викрадення.