Саакашвілі розповів, як прокурори вдаються до брехні, щоб видворити його з України

Доводи прокурорів у справі «грошей Курченка» є брехнею, до якої вдаються для того, аби якнайшвидше видворити Саакашвілі з України і не дати йому змоги говорити правду українцям.

Про це заявив лідер РНС Михайло Саакашвілі в Апеляційному суді Києва, де розглядають скаргу прокурорів щодо обрання йому запобіжного заходу.

Він зазначив, що доводи, на підставі яких прокурори оскаржують рішення судді Лариси Цокол є нісенітицею. 

«Вони кажуть, що рішення Цокол необгрунтоване. Вона написала 16 сторінок тексту, де розписала всі обгрунтування, яке більше обгрунтування може бути? Після цього вона отримала дисциплінарну скаргу і президент видав третій указ про реорганізацію Печерського суду. Вона попала під репресії. Цокол сказала, що я не був затриманий, а прокурори кажуть, що мені зачитали права в присутності Юрія Дерев’янка і адвоката Павла Богомазова. Адвокат Богомазов попав за кордон правоохоронців до мене не як адвокат. А тільки після того як представився охоронцями як представник СБУ. Жодному з адвокатів не надавали можливості виконувати функції. Вони брешуть, бо Дерев’янка взагалі не пустили до мене!», - наголосив Саакашвілі.

Саакашвілі також звернув увагу на докази прокурорів у вигляді телефонної розмови де є «голоси Саакашвілі і Курченко».

«СБУ дали це на експертизу свого ж бюро, туди, де цей запис і фальсифікували. Незалежний експерт сказав, що ця розмова складається з 24 склейок. Пропоную міжнародним незалежним компаніям дати їх на експертизу», - зазначив Саакашвілі.

Михайло Саакашвілі також спростував заяви прокурорів щодо того, що докази у справі були начебто викрадені, а сам Саакашвілі намагається переховуватись.

«Вони зараз кажуть, що не мають доказів, бо їх вкрали з машини коли мене звільнили після викрадення з квартири. Мабуть ці докази були невидимі, адже було безліч камер і ніхто не бачив як ці докази «втікли». Ці люди говорять абсолютну нісенітницю: мати більше ніж один телефон - це злочин, використовувати додаток Вайбер - це злочин. Вони кажуть, що я кілька днів переховувався, а я на сцені під ВР виступав разом з членами Європарламенту. Журналісти різних країн брали в мене інтерв’ю, а Луценко не міг знайти», - каже Саакашвілі. 

Він додав, що справа проти нього побудована на свідках «Вовк» і «Заєць», які навіть не з’являються на допити.

Саакашвілі переконаний, що вся справа «шиється» йому для того, щоб викинути з України і не дати змоги говорити українцям правду.

«Минулого разу головним доказом у прокурорів була начебто достовірна інформація, що мене хоче вбити ФСБ і мене потрібно відправити з України. Тепер українське МЗС звернулось до МЗС Польщі чи вони не могли б мене прийняти, бо тепер мене хочуть убити якісь українські радикальні групи. Насправді вони бояться моєї поїздки у Вінницю, спілкування з іноземними ЗМІ, публічних акцій. Вони хочуть щоб я пропав, але цього не буде, я буду до кінця захищати всю правду.», - зазначив лідер РНС.

Саакашвілі додав, що Северіона Дангадзе тримають в заручниках, а доказів проти нього немає.

«У нього є совість і він не пішов з ними на змову проти мене. Ірина Геращенко вийшла на людей Медведчука і наполягає на тому щоб ЛНР і ДНР зробили запити щоб його обміняти на полонених. Не можна такою підлою бути, він персона нон-грата в ДНР І ЛНР і Росії», - обурився Саакашвілі.

Нагадаємо, 11 грудня 2017 суддя Печерського суду Лариса Цокол відмовила прокурорам у задоволенні клопотання про запобіжний захід у вигляді домашнього арешту Саакашвілі та відпустила його з-під варти. Наразі триває слухання скарги Генпрокуратури на це рішення в Апеляційному суді. Судді вже відмовили адвокатам Саакашвілі у відводі прокурора Олександра Говорущака, який фігурує у справі відмивання грошей Януковича, та, на думку адвокатів, діє упереджено в інтересах Президента та його оточення. У судові залі народні депутати У залу на підтримку Саакашвілі прибула велика кількість активістів та нардепів, зокрема Юрій Дерев'янко, Віктор Чумак, Віталій Купрій, Микола Катеринчук, Олександр Опанасенко, Ігор Луценко, Наталія Новак, Юлія Тимошенко а також Анатолій Гриценко підтвердили свою готовність взяти Михайла Саакашвілі на поруки.