Саакашвілі просить уповноваженого ВРУ з прав людини взяти під контроль справу щодо його громадянства

Вчора адвокати лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі передали звернення про захист на ім’я Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини Валерії Лутковської.

У зверненні Саакашвілі просить Лутковську взяти на контроль справу за позовом до Президента України щодо позбавлення його громадянства, яка розглядатиметься 22 листопада у Вищому адміністративному суді України. А також «Перевірити стан додержання встановлених прав і свобод людини і громадянина Президентом України Порошенком П.О., Комісією при Президентові України з питань громадянства та Державної міграційної служби України під час здійснення подання про втрату громадянства України мною, його розгляду та прийняття Указу Президента в частині втрати мною громадянства України». 

Як зазначають адвокати Михайла Саакашвілі, таке звернення є додатковим інструментом захисту, на який він має право згідно Конституції України. Як і раніше вони наголошують, що використовуватимуть усі можливі законні методи захисту. Нагадаємо, раніше представники захисту лідера РУХУ НОВИХ СИЛ подали позови до судів щодо позбавлення Михайла Саакашвілі громадянства, а також щодо відмови ДМС Київської області надати йому додатковий захист. Як зазначають адвокати, допоки ці судові справи не будуть розглянуті, екстрадиція Саакашвілі є незаконною.