Саакашвілі прийшов до Адміністрації Президента з вимогою надати всі документи стосовно позбавлення його громадянства

Лідер РУХУ НОВИХ СИЛ Михайло Саакашвілі разом з адвокатами та народними депутатами звернулись до Адміністрації Президента з вимогою надати усі документи, які стосуються позбавлення його українського громадянства. 

 Участь у акції біля Адміністрації Президента взяли кілька сотень активістів РУХУ НОВИХ СИЛ, народні депутати Юрій Дерев’янко, Єгор Соболєв, Сергій Лещенко та Павло Костенко.

Саакашвілі повідомив, що зараз він їздить по всій Україні, де проводить зустрічі з громадянами.

Він обурився тим, що Президент Петро Порошенко пропонує йому йти в суд, щоб оскаржувати його указ про позбавлення громадянства, проте не надає жодних документів, з якими можна звернутись в суд.

«Як іти в суд, якщо в мене нема жодного документу, щоб я пішов в суд і щось оскаржив. Президент і влада продовжують грати з нами в наперстки», - заявив Саакашвілі.

Політик заявив, що вимагає від Адміністрації Президента наступний перелік документів:

1. Підготовлене Державною міграційною службою подання про втрату його громадянства;

2. Копію затвердженого Міграційною службою подання про втрату ним громадянства України;

3. Копію протоколу засідання комісії при Президенті України з питання громадянства , на якому розглядалось питання про позбавлення Саакашвілі громадянства.

4. Всі супровідні листи, якими здійснювались пересилання матеріалів справи щодо позбавлення його громадянства між органами ДМС та Адміністрацією Президента України.

«Долю громадянина вирішують за його спиною, секретною процедурою. І навіть після того, як його позбавили громадянства, не дають жодного документу», - підкреслив Михайло Саакашвілі.

Народний депутат Юрій Дерев’янко закликав усіх небайдужих українців об’єднатись навколо того, щоб рятувати країну від тих, хто не виконує покладені на них Конституцією обов’язків, хто порушує закон та вважає, що кожен українець - це щонайменше його власність.

«Ми хочемо об’єднатись для того, щоб мирно, без жодних Майданів, жодних революцій , донести думку людей до влади, для того, щоб вони схаменулись і почали виконувати Конституцію і закон», - підкреслив Дерев’янко.

Разом з іншими народними депутатами він закликав українців прийти на акцію 17 жовтня з тим, щоб висловити свої вимоги до влади.

Народний депутат Сергій Лещенко вважає, що в історії з Саакашвілі простежується пряме використання силового і державного апарату з метою зведення рахунків.

«Міграційна служба, СБУ, комісія по громадянству вступили у зговір з метою позбавити Михайла права бути українським громадянином, бути українським політиком і складати конкуренцію Порошенку в політичному процесі», - заявив Лещенко.

Народний депутат Єгор Соболєв заявив, що необхідно об’єднатись, але не під партійними прапорами, а під рішеннями, які потрібні для того, щоб в Україні працював закон. За його словами, необхідно ухвалити наступні рішення:

- Ухвалення законопроекту про антикорупційний суд.

- Скасування недоторканності депутатів.

- Вибори наступного парламенту за відкритими списками партій.

Нагадаємо, після позбавлення громадянства Михайло Саакашвілі 10 вересня потрапив в Україну через пункт пропуску Шегині разом з деякими народними депутатами та активістами.