Саакашвілі пояснив, як вберегти Україну від фінансової та військової катастрофи

Україні загрожує фінансова та військова катастрофа. Щоб вберегти країну треба якнайшвидше позбутись олігархів та корупції, створити сильну армію та розпочати економічне зростання. 

Про це заявив лідер РУХУ НОВИХ СИЛ Михайло Саакашвілі під час телемісту "Розмова про Україну майбутнього" з представниками з різних регіонів.

Саакашвілі відзначив, що кілька днів тому Путін заявив, що Росія готується до повномасштабної війни, в тепершній ситуації це пряма загроза Україні. 

"Повномасштабного нападу в Україні ще не було. Грузія зазнала цього в 2008 році, коли безперервно бомбили 200 літаків, було введено більше 2000 одиниць бронетехніки, була кібератака. Зараз російська могутність зросла, чи готова Україна захисти себе від такої агресії? З однієї сторони, в нас є героїчні солдати які зупинили ворога, є незламний дух українського народу. З іншого боку владна верхівка краде на військових замовлення, Президент втридорожче продає БТР українській армії тощо", - наголосив Саакашвілі. 

Він переконаний, що необхідно побудувати сучасну професійну армію під командуванням нових командирів в рамках нової військової реформи. 

"Порошенко разом з генералами останні роки будує армію радянського зразка. Нам потрібна система, де офіцери, які воювали, піднімуться наверх, стануть генералами і будуватимуть армію, вони краще від "паркетних" генералів знають як рятувати країну", - заявив Саакашвілі. 

За його словами, Україну може спіткати фінансова катастрофа - Україна найбідніша країна в Європі за рівнем ВВП на душу населення.

"Ми не те що не доганяєм Польщу, Румунію тощо, ми навпаки рухаємось назад. В цій ситуації виникають нові загрози- опустошення населення, фінансова катастрофа, Україна не здатна віддавати борги. Це призведе до розпаду країни, Україна в смертельній небезпеці", - відзначив лідер РНС. 

Україну, за його словами, прирікає на бідність і беззахисність олігархічна система. 

"На 4 рік після Майдану влада починає робити якісь реформи. Нас всіх "розводять", ця влада дискредитує слово реформи. Владу потрібно змінювати",- переконний Саакашвілі .

Перший закон який потрібно прийняти новій владі - закон про деолігархізацію.

"Цей закон має передбачати демонополізацію економіки, ЗМІ мають перейти під контроль незалежних структур тощо. Друге питання- прозорий бюджет. Бюджет 2018 року - бюджет олігархів і корупціонерів, який покликаний грабувати українців. Мають бути низькі податки, ми маємо скоротити ЄСВ до 15% , зменшити податок на працю з 42% до 35% у 2018 році і до 20% в 2021 році. Змінити податкові служби, створити фінісову поліцію за зразком НАБУ. СБУ взагалі треба забрати з країни, нам потрібна сильна контррозвідки", - заявив Саакашвілі. 

Крім того, за словами Саакашвілі треба ліквідувати державні адміністрації і дати людям змогу об'єднуватись у територіальні громади з великими повноваженнями та надходженнями. 

Михайло Саакашвілі відзначив, що нова влада має за короткий період - 70 днів ухвалити ключові реформи для порятунку держави.

"Ми повинні разом об'єднатись і почати змінювати країну. Перед кожним з нас стоять виклики. У нас немає грошей, мас-медіа, але нас стає все більше і у нас є головне - ми не стали частиною олігархічної системи і ми віримо в майбутнє України"- заявив політик.