Саакашвілі оскаржить відмову у додатковому захисті у суді

Адвокати Саакашвілі назвали протиправним рішення ДМС у Київській області у відмові надати додатковий захисту від можливої екстрадиції до Грузії. 

Про це повідомив адвокат Михайла Саакашвілі Руслан Чорнолуцький.  

31 листопада під час під час багатогодинної співбесіди в міграційній службі Михайло Саакашвілі надав детальні обґрунтовані причини та підстави можливих ризиків для його переслідування в країні походження Грузії, через побоювання застосування щодо нього кримінального переслідування, яке принижує гідність, несе покарання, переслідування з політичних мотивів, а також через систематичне порушення прав людини в Грузії». 

Чорнолуцький зазначив, що всі докази, на які посилався Саакашвілі при подачі заяви на додатковий захист, підтверджуються резолюцію Парламентської асамблеї Ради Європи 2015 р., в якій зроблено висновок про переслідування команди Саакашвілі за політичними мотивами, та підтверджується Доповіддю Державного департаменту США за 2015 рік про порушення прав людини в Грузії на підставі політичних мотивів. 

«Приймаючи до уваги вищезазначене, Михайло Саакашвілі не погоджується з відмовою в оформленні документів для вирішення питання про визнання біженцем або особою, яка потребує додаткового захисту, та прийняв рішення терміново оскаржити його до Київського окружного адміністративного суду», - повідомив адвокат. 

Нагадаємо, 31 листопада ДМС у Київській області провела процедуру прийняття та розгляду заяви Михайла Саакашвілі, як особи, яка потребує додаткового захисту, а саме невидачі до Грузії в порядку незаконної екстрадиції. 

Працівниками міграційної служби розглянули заяву та провели співбесіду, яка тривала близько трьох годин.  

З метою отримання додаткового захисту від незаконної процедури екстрадиції до Грузії та легалізації свого статусу перебування в Україні Саакашвілі вже звертався до ДМС у Львівській області із відповідною заявою. Однак Міграційна служба ігнорувала цю заяву включно до 20 жовтня 2017 року. 

Враховуючи бездіяльність ДМС у Львівській області, Саакашвілі вдруге подав заяву 26 жовтня 2016 року до ДМС у Київській області, яку також належним чином не було розглянуто. 

Саакашвілі оскаржив факти бездіяльності ДМС у Львівській та Київській областях до адміністративного суду.