Саакашвілі не дали викликати Порошенка на суд щодо громадянства

Касаційний адмінсуд відмовив адвокатам Саакашвілі не допустити до розгляду справи щодо громадянства неналежного представника Порошенка, і натомість викликати самого президента чи його адвоката.

Відповідне клопотання подав адвокат Руслан Чорнолуцький сьогодні у Касаційному адміністративному суді.

Представник відповідача, тобто Порошенка у суді надав довіреність, згідно з якою прибув на судове засідання представляти інтереси президента.

«Ця довіреність підписана не президентом Порошенко, а головою АП паном Райніним», - відзначив Чорнолуцький.

Чорнолуцький нагадав присутнім, що згідно з ч.1 ст. 57 нового кодексу адміністративного судочинства, представником у суді може бути або адвокат, або законний представник.

«Згідно з Положенням про АП від 2010 року не передбачено представництво президента України у судах, також не передбачено повноважень щодо засвідчення довіреності виданої від імені чи в інтересах Президента. Ст. 106 про повноваження Президента говорить, що Президент не може передавати свої повноваження іншим органам чи особам. А тому указ през про забезпечення представництва у судах в даному випадку не застосовується, бо є підзаконним актом і протирічить новому кодексу адміністративного судочинства і ст.6 Конституції України», - каже Чорнолуцький.

«Президент має бути або особисто присутній, або заключити договір з адвокатом», - додав адвокат.

Тому, адвокати подали клопоттання про недопуск до розгляду справи щодо громадянства неналежного представника Порошенка. Втім судді відхилили дане клопотання.

Нагадаємо, 26 липня 2017 року президент Петро Порошенко видав указ №196/2017 яким позбавив українського громадянства Михайла Саакашвілі. 10 вересня Саакашвілі, який на момент позбавлення громадянства перебував за кордоном, перетнув польсько-український кордон та оскражив цей указ в судовому порядку. Наразі у Касаційному адміністративному суді триває рогляд позову Саакашвілі до Порошенка щодо позбавлення громадянства.