Саакашвілі має право повернутись в Україну і він обов’язково приїде – народні депутати (ВІДЕО)

Про це вони заявили в кулуарах парламенту.

Член фракції «Батьківщина» Ігор Луценко переконаний, що Михайла Саакашвілі повинні впустити назад в Україну.

«Саакашвілі мусять пустити, тому що він де-юре ще громадянин, оскільки в нього є документ», - сказав нардеп.

Народний депутат, член Ради партії РУХ НОВИХ СИЛ Юрій Дерев’янко не виключає, що влада може влаштувати провокації під час повернення Саакашвілі 10 вересня в пункті пропуску Краковець.

«Ми очікуємо, що влада, підкреслюю влада, буде пробувати імітувати якісь провокації. Хоча наші активісти, всі депутати, які туди їдуть, дуже чітко говорять, що жодного кроку, який стосується будь-якої незаконної дії, з їхньої сторони не буде», - заявив Дерев’янко .

Позафракційний народний депутат Дмитро Добродомов вважає, позбавлення громадянства Саакашвілі несправедливістю та помстою.

«З чого в Україні починались усі збурення? З того, що люди були переконані, що відбувається несправедливість. Те, що відбувається з Саакашвілі – це несправедливість. Це дрібна помста, яка не вартує взагалі Президента, насправді», - сказав він.

Нардеп Сергій Лещенко вважає, що ситуація з Саакашвілі це політична розправа з опонентом.

«Це політична розправа, на меті якої стоїть витиснути, прибрати з української політики опонентів влади. Це методи, які використовував Янукович, тільки Янукович саджав опонентів в тюрми, а чинна влада їх витискає в з політики, фізично усуваючи з України», - заявив він.

Народний депутат від БПП Ольга Богомолець вважає, що якщо Саакашвілі має відповідні документи, він має бути допущений на територію України.

«Якщо він є громадянином України, або він має закордонний паспорт, він має бути в Україні», - сказала вона.

Народний депутат від «Самопомочі» Єгор Соболєв заявив, що особисто поїде на кордон 10 вересня.

«Я особисто разом з друзями поїду. Я вважаю, що це просто наш обов’язок. Якби так сталось з іншою людиною, яка б виступала проти топ-корупції, проти обману людей, і її би почали переслідувати, позбавляти громадянства чи в інший спосіб тиснути, ми так само маємо її захистити», - сказав він.

Позафракційний нардеп Юрій Левченко переконаний що Саакашвілі потрібно впустити в Україну.

«Варто було б його, безперечно, впустити. Варто було б дати йому можливість офіційно в судах подати апеляцію і відстоювати питання свого громадянства», - сказав Левченко.

Лідер фракції «Самопоміч» Олег Березюк також вважає, що громадянин Саакашвілі має право заїхати в країну, перед якою він нічого не завинив.

«Частина наших депутатів поїде, для того, щоб спостерігати за тим, як виконуються закони України», - запевнив Березюк.

Народний депутат Мустафа Найєм заявив, що особисто поїде в Краковець 10 вересня.

«Я їду на кордон з однієї причини – не тому, що я хочу захищати Саакашвілі, або конкретну персону. Є принцип, за яким не може держава, політик, Президент чи якесь міністерство, чи якась служба, використовуючи законодавчі засади, дискримінувати конкретну людину тільки тому, що вона не подобається політично», - сказав він.

«Відбирання громадянства, таким поспіхом, без надання людині можливості захиститися , мені здається, це не те, що ми будували. Тому я поїду лише за принципом», - додав Найєм.

Народний депутат від «Батьківщини» Альона Шкрум вважає, що ситуація з Саакашвілі свідчить про те, що Президент «загрався».

«Я це розцінюю абсолютно як те, що Президент загрався і не розуміє вже, що відбувається в країні. Тобто Президент вважає, що громадянство України – це його особиста історія , як магазин Roshen чи як цукерки Roshen – захотів дав, захотів забрав , захотів підписав, захотів змінив», - обурилась вона.

Народний депутат Віктор Чумак підкрелсив, що жодна країна світу не визнає Саакашвілі злочинцем.

«Він спокійно на підставі українського закордонного паспорту їздить сьогодні всією Європою. Він був в Копенгагені, Варшаві, Брюсселі, поки не приїде на Краковець і поки не здасть цей паспорт. Друге питання – як можна його не пустити? Він буде жити в Україні. Він заїде 10 числа, як - це вже інше питання. Якщо зі скандалом, то треба ще раз подякувати Петрові Олексійовичу за добросовісний, хороший піар», - заявив Чумак.

Нагадаємо, Президент України позбавив лідера «РУХУ НОВИХ СИЛ» Михайла Саакашвілі українського громадянства. Однак, Саакашвілі заявив, що збирається повернутись в Україну 10 вересня і відстоювати свої права.