РУХ НОВИХ СИЛ Запоріжжя закликав працівників обленерго до спільної боротьби проти олігархів

Координатор РУХУ НОВИХ СИЛ Запоріжжя Вадим Вишинський закликав працівників Запоріжжяобленерго до спільної боротьби проти свавілля олігархів на підприємствах. Як розповів Вишинський, робітникам обленерго ще з 2017 року не виплачують заробітну плату, проте працівники відмовляється від підтримки, побоюючись помсти керівництва.

«Пора від економічних переходити до політичних вимог. Діяти гуртом, як тоді в 2014 на Майдані. Перемогли тоді - переможемо і зараз. Злодії і зрадники революції отримають по заслугах, а колективу повернуть зарплату до копійки, причому індексовану за рівнем інфляції зі всіма належними штрафами і пенями. Треба радикально змінювати остаточно знахабнілу злодійську владу. Починати треба з імпічменту президента. Інакше нічого не доб'єтеся!», - наголосив Вадим Вишинський.


За словами активіста, в  березні цього року   Запорізька обласна організація партії «Рух нових сил Михайла Саакашвілі» підтримала  протест працівників. Партійці виступили разом з трудовим колективом під партійними прапорами. Після цього організатори протесту «Запоріжжяобленерго» відмовилися від підтримки РНС,  щоб не сердити  обласне керівництво.

"Якщо хто сподівається на нового приватного власника, то гірко розчарується. Восени проведуть приватизацію, і новий господар імовірно російський олігарх Григоришин, не стане оплачувати борги держави. Приватний бізнес за боргами держави не відповідає. Суди розведуть руками», - вважає Вишинський.

Проблеми з виплатою заробітної плати почалися після того як в 2016 році керівництво «Запоріжжяобленерго» розікрало кошти шляхом продажу 346,2 млн. грн дебіторської заборгованості компанії «Енергомережа».

 З 2017 року співробітникам не виплачують зарплату. За цей час з підприємства звільнилося більше 1250 працівників, а сума заборгованості тільки з початку поточного року складає понад 209 мільйонів гривень.

Станом на сьогоднішній день кількість вакансій в цілому по ПАТ «Запоріжжяобленерго» становить більше 20% від штатної чисельності. Фактично кожна п’ята посада є вакантною. Багаточисельні звернення профкому підприємства та мітинги трудового колективу виявилися марними.

Окрім цього в Україні наразі діє закон, яким страйки працівників енергетичної галузі - просто заборонені.

«Антинародна влада під керівництвом Порошенко рік тому спеціально прийняла закон, що забороняє страйки в енергетиці. Тим самим влада закріпила за собою право свавілля в енергетичній галузі. Тепер вони просто знущаються над трудовим колективом. Фактично вони піддають працівників і їх родини  катуванню голодом», - обурився Вишинський.

Він додав, що закон забороняє виплачувати заборгованість за рахунок фонду оплати праці. «Енергоринок» за згодою Гройсмана та начальника НКРЕКУ ввів «нульовий алгоритм» і викачує всі грошові надходження з рахунків підприємства.

«Не страшна їм навіть грізна кримінальна стаття 175, за якою вже рік, як має бути винесений вирок керівництву міністерства і керівництву компанії. Правоохоронні ж органи попри їхнє призначення служать олігархічній клептократії і не захищають інтереси працівників», - сказав Вишинський.

«Замість того, щоб просто виплатити зарплату розігрують недолугу комедію. Губернатор Бриль проводить нескінченні наради і звертається до Кабінету міністрів. Обласна рада збирається прийняти звернення до президента. Народні депутати Артюшенко, Кривохатько і Фролов шлють Гройсману запити. Гройсман обіцяє вирішити питання в липні. Ніби й не знає, що в липні все начальство по всій країні знаходиться в стані глибокої відпустки, з якого вийде не раніше вересня. Фонд держмайна в квітні скасовує приватизацію, а в травні знову включає Запоріжжяобленерго в список «Великої приватизації – 2018« Все це - просто фарс», - підсумував Вишинський.