РУХ НОВИХ СИЛ вимагає не допустити незаконного судилища над героєм АТО Бурцевим, який зустрічав Саакашвілі (ФОТО)

Лідер РУХУ НОВИХ СИЛ Михайло Саакашвілі, народний депутат Юрій Дерев’янко, члени Ради партії РНС Давід Сакварелідзе, Ольга Галабала та інші активісти приїхали в Львівський апеляційний суд, щоб підтримати учасника АТО Олександра Бурцева, якого взяли під варту на 60 діб за те, що зустрічав Михайла Саакашвілі 10 вересня. 

Активісти тримають плакати: «Припиніть судилище над АТОшником», «Саша, Франківськ з тобою», «Зупиніть телефонне право у судах!».

У залі суду перебувають спеціально екіпіровані представники Національної гвардії, а також прикордонники у формі.

Член Ради партії РУХ НОВИХ СИЛ Ольга Галабала заявила, що Олександра Бурцева, який має цукровий діабет закрили в СІЗО без альтернативи внесення застави, звинувачуючи в тому, що він «у невстановленому місці з невстановленою групою осіб за невстановлених обставин начеб-то вчинив низку злочинів».

«На якій підставі в залі перебувають спеціально екіпіровані представники національної гвардії, а також прикордонники у формі - так ніхто і не пояснив», - додала вона.

"Нехай присутні ЗМІ зафіксують цих осіб, щоб потім раптом вони не виявились свідками у справі Бурцева", - заявили адвокати.

Координатор РУХУ НОВИХ СИЛ на Прикарпатті Тетяна Пришляк підкреслила, що Бурцев – єдиний затриманий серед активістів, якого посадили під арешт без права внесення застави.

«Ми прийшли, аби не допустити незаконного судилища над героєм АТО, якого затримали порушуючи законодавство за надуманою справою. Це єдиний затриманий, якого посадили під арешт. Всі справи проти інших активістів, в тому числі Михайла Саакашвілі, фактично "розсипались" через відсутність доказів", - зазначила координатор РУХУ НОВИХ СИЛ на Прикарпатті Тетяна Пришляк.

Колегія суддів відмовила у передачі додаткових ліків Бурцеву, який хворіє на діабет. Також колегія суддів відмовила у тому, щоб арештованому надали тест-полоски для визначення рівня цукру в крові.

Олександр Бурцев, який вже другий тиждень перебуває під вартою у Львові, заявив що не отримує від працівників установи інсулін, який є необхідністю для його життя.

"Мені сьогодні взагалі не дали інсулін ні в 7 ні в 10 год. Лише в 13 годині дали. Фельшер сказала що не дасть інсулін, бо я мав віддати їй шприц попередній, я його викинув у сміття, бо мене про це не попередили", - зазначив Бурцев.

Нагадаємо, учасника АТО Олександра Бурцева, який хворіє на діабет, взяли під варту на 60 діб без альтернативи внесення застави за те, що зустрічав Михайла Саакашвілі на кордоні 10 вересня.