РУХ НОВИХ СИЛ на Всеукраїнській акції виступив за ухвалення нового закону про вибори

Представники опозиційних сил та громадських організацій, зокрема РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі вийшли на Всеукраїнську акцію «НІ виборам за законом Януковича» біля Верховної Ради, повідомляє прес-служба РНС. 

Такі ж акції пройшли у містах України, активісти РУХУ НОВИХ СИЛ долучились в Івано-Франківську, Бердичеві, Полтаві, Дніпрі та ін.

Мітингуваники висунули вимогу Раді – до 16 жовтня розглянути всі поправки до нового виборчого кодексу, який торік ухвалили у першому читанні та прийняти його. У іншому випадку, запевнили мітингувальники, вони розпочнуть безстрокову акцію непокори та вдаватимуться до більш радикальних дій.

Один з лідерів РНС Давід Сакварелідзе нагадав, що впродовж минулого року активісти РНС неодноразово виходили на масові акції і готові й далі продовжувати боротьбу.

«Є відчуття дежавю, на цій площі сьогодні ми зустріли тих, хто всю зиму простояв на акціях з єдиною метою – щоб Україна перемогла. РУХ НОВИХ СИЛ готовий боротись до кінця. Україна зараз програє, бо люди які засіли в кабінетах, не чують народ, впевнені, що ми розійдемось, що демократичні сили не домовляться, і в цій ситуації переможуть Порошенки, Ахметови, Медведчуки, які тримають країну в заручниках. Ми не прагнемо брати участь у виборах щоб там бути, ми боремось за Україну, щоб на наступний рік нам не доводилось знову так збиратись. Закони, які б ідеальні не були, вони країну не міняють, її міняють люди. Ми маємо показати цих людей, об’єднуватись навколо них. У нас є віра, ентузіазм і бажання перемагати заради України», - наголосив Сакварелідзе.

Один з лідерів РНС, народний депутат Юрій Дерев’янко відзначив, що ухвалення нового виборчого кодексу дасть можливість зруйнувати монополії олігархів на формування влади та швидше змінювати систему.

«Вони знають, що нас багато, що зараз зібрались різні демократичні сили, громадські рухи, які не хочуть зберігати цю олігархічну систему. Для них це потужний сигнал, що ми не відійдемо від своєї цілі змінити систему. Формально вони ніби всі підтримують ідею зміни виборчого законодавства, а насправді починаючи від Порошенка і закінчуючи колом його посіпак вони всі категорично проти. Олігархічна система, яку вони вибудували за 27 років незалежності, прагне і далі промивати українцям мізки, використовувати їх голос раз на 5 років. Заборона політичної реклама має бути нормою, відкриті партійні списки мають зруйнувати політичну корупцію, в тому числі внутрішньопартійну. Після ухвалення закону ми зможемо забрати в олігархів монополію на формування влади, ми хочемо, щоб найкращі люди могли стати народними депутатами.

«Правки до закону розглядаються дуже мляво. Наша присутність тут біля Верховної Ради має бути поштовхом голови ВРУ дати вказівку пришвидшити цей процес», - додав Дерев’янко.