РНС вимагає припинити саботаж громадських слухань щодо діяльності ПАТ «Укрнафта» на Львівщині

У Бориславі міська влада відверто саботує проведення екологічних слухань щодо дій ПАТ «Укрнафта», а також щодо можливого перенесення юридичної особи компанії у м. Долина. Адже такі зміни призведуть до того, що мешканцям Борислава залишаться самі екологічні проблеми, а всі податки будуть  надходити у бюджет Долини.

Однак, замість проведення громадських слухань, резолюція яких обов'язкова до розгляду місцевими депутатами, у Бориславі вирішили провести громадські обговорення. Цей формат має меншу юридичну силу, а результати таких обговорень розглядаються лише на розсуд міського голови.

Про це повідомила прес-служба РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини

«По суті, мер міста та депутатський корпус, які декларують своє непереборне бажання вирішити екологічну проблему, яка виникла у місті внаслідок конкретних дій ПАТ «Укрнафта» прийшли у зал повністю непідготовленими», - про це заявив координатор львівської обласної організації «РУХ НОВИХ СИЛ» Ігор Брик.

«Ми разом з низкою громадських організації подали звернення щодо проведення громадських слухань. Звичайно, протокол такого зібрання є необов’язковим до виконання міською владою. Але це - один з етапів процедури, яку потрібно витримати і довести юридично правильно до логічного завершення», - продовжив координатор.

«Також ми вимагали залучити до громадських слухань фахівців, які б надали експертну оцінку ситуації у розрізі економічного, екологічного стану регіону та росту захворюваності населення. Цього влада міста також не зробила. Натомість усяко намагалась переконати присутніх, що з монополістами не можна розмовляти у подібному тоні. Ми ж вважаємо, що це шлях, який заведе у пастку всю громаду міста Борислава», - додав Ігор Брик.

«Власником землі завжди була громада. Саме вона має вирішувати, кому давати право нею користуватись. Натомість влада міста не показала договору між міською владою та ПАТ «Укрнафта»,на основі якого, останні б мали право вести на території Борислава свою діяльність. Варто розуміти, що такого документу не існує», - Говорить члени ради партії Осип Магур.

«Така політика загравання з монополістом довела ситуацію до абсурду. Ми маємо показники захворюваності та екологічної загрози у десятки разів вищі за норму. Смертність через забрудненість води та повітря – найвища в області», - продовжує Осип Магур.

Активісти все ж таки запропонували свій план вирішення проблеми та подали його на розгляд громади. Однак, чи дослухаються до цих пропозицій депутати та влада міста поки невідомо.

«Ми пропонуємо зробити експертну оцінку ситуації у всіх аспектах з залученням іноземних фахівців. Аудиторські компанії, які працюють на світовій арені, у жодному випадку не будуть ризикувати своєю репутацією та підігравати» монополісту», - завершив Осип Магур.

Нагадаємо, що на початку травня члени партії РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини підтримали громаду міста Борислава під час екологічного віче і закликали депутатів та місцеву владу терміново провести громадські слухання, аби попередити екологічну катастрофу і економічну стагнацію регіону. Відповідне звернення до міської ради було подано та зареєстровано. Під час громадських слухань був запропонований чіткий план дій щодо подолання екологічної кризи у Бориславі.

Додамо, що міський голова оголосив скликання позачергової сесії міської ради, де будуть розглянуті пропозиції громади міста. Члени партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» та активісти будуть продовжувати моніторити дане питання та процес його вирішення, щоб не допустити порушення права громади міста Борислав.