РНС пропонує врегулювати оподаткування нерухомого майна фізосіб, що використовується в сільському господарстві

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко зареєстрував в парламенті законопроект № 8484, яким пропонується спростити оподаткування фізичних осіб при сплаті податку на нерухоме майно, яке використовується для сільськогосподарських цілей. 

Про це повідомила прес-служба нардепа.

Дерев"янко зазначив, що в останні роки Державна фіскальна служба всупереч Податковому кодексу приймає протиправні рішення, оподатковуючи нерухоме майно, яке перебуває у власності фізичних осіб, відмінне від земельної ділянки та використовується для сільськогосподарських цілей, що підтверджується численними рішеннями судів на користь платників податків.

"ДФС вважає, що фізична особа — сільськогосподарський товаровиробник не підпадає під визначення поняття "сільськогосподарський товаровиробник", а тому намагається стягнути з сільськогосподарських товаровиробників — фізичних осіб податок на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки", — йдеться в пояснювальній записці до законопроекту.

Законопроектом № 8484 пропонується внести зміну до статті 266 Податкового кодексу України, якою передбачено, що не є об’єктом оподаткування при сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки, будівлі, споруди сільськогосподарських товаровиробників, призначені для використання безпосередньо у сільськогосподарській діяльності, уточнивши, що цю пільгу отримують також фізичні особи — сільськогосподарські товаровиробники.

На переконання нардепа, прийняття цього законопроекту дозволить усунути суперечності між положеннями Податкового кодексу в частині уточнення порядку користування пільгою сільськогосподарськими товаровиробниками — фізичними особами при сплаті податку на нерухоме майно, відмінне від земельної ділянки.

Один з ініціаторів законопроекту, член політради партії РУХ НОВИХ СИЛ Семен Кривонос зазначив, що підставою для звільнення від податку на нерухоме майно для сільгоспвиробників є використання цих приміщень для сільськогосподарських цілей (свинарники, корівники, курники, склади).

«Однак Податкова вважає, що сільськогосподарськими товаровиробниками є виключно юридичні особи. Тому цей податок нараховують фізичним особам», - обурився він.

За словами Кривоноса, значна кількість сільськогосподарської продукції виробляється саме фізичними особами і підсобними селянськими господарствами.

«Податкова не вважає сільськогосподарськими виробниками тих осіб, які формують значну частину сільськогосподарського виробництва в державі – це звичайні селяни-одноосібники, які вирощують худобу і реалізовують молоко на ринках. Тобто держава вважає сільгоспвиробниками виключно представників агрохолдингів?», - обурився представник РНС.

«Це дискримінаційна норма стосовно звичайних селян. У них немає стимулу ні розвиватись, ні вводити в експлуатацію ці приміщення. На даний час немає жодного судового рішення на користь податкової в цьому питанні. Це недолугість системи, яку потрібно виправити», - підсумував Семен Кривонос.