РНС формуватиме виборчі списки згідно з відкритим щомісячним рейтингом партійців

РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі став першою партією, яка буде формувати свої виборчі списки за відкритим щомісячним рейтингом партійців. Політрада партії затвердила правила формування таких списків - це безпрецедентний випадок, який дозволяє знищити систему продажу місць і дає можливість кожній людині стати депутатом, повідомляє прес-служба РНС.

«27 років в українській політиці виборчі списки було «свята святих», коли тільки обмежене коло людей мало доступ до формування списку, звичайні партійці як правило бачили список уже на з‘їзді перед виборами і обговоренню він не підлягав. Місця в списку активно продавалися і купувалися. Список був сумішшю кулуарних домовленостей та олігархічних грошей. Політична корупція, яка є стовпом системи олігархату, починається саме з виборчих списків», - зазначила одна з лідерів РНС Ольга Галабала.

Галабала зазначила, що основа перемоги РНС - ідейний партієць, активіст, який доносить ідеї нової країни до своїх друзі, знайомих та рідних.  

«Старі політичні еліти на чолі з Порошенком будуть йти на вибори за напрацьованими сценаріями Кучми та Януковича - фальсифікації та підкуп. РНС - це єдина партія в Україні, яка може опертися на ідею та людей, які в неї вірять. Саме це є запорукою нашої перемоги на виборах. Тут ми не конкуруємо з жодною з українських партій», - додала вона. 

На Політраді було визначено, що виборчий список РНС формуватиметься відкрито, до нього увійдуть в основному люди, які активно проявлять себе у організації виборчих штабів на округах, які забезпечать функціонування всієї виборчої структури, а також публічні особи та національні спікери, які спеціалізуються у різних сферах суспільної діяльності.  

Член Політради Володимир Ланда повідомив, що рейтингування кандидатів до виборчого списку здійснюватиметься відповідно до їх щомісячних показників роботи. Так, вище місце у списку посідатимуть ті партійці, які братимуть активнішу участь у розбудові партії, чиї округи покажуть вищий показник на президентських виборах, виборах до ОТГ тощо. 

«Такі правила знищують систему підкупу місць чи надання привілегій тому чи іншому партійцю. В РНС кожна людина має можливість стати депутатом, адже тут цінується тільки позиція людини, ії зусилля, які вона докладає для змін країни. Саме так повинні діяти не олігархічні партії», - акцентують лідери РНС.