Реформувавши митницю, можна вивести з тіні щонайменше 50 млрд грн – Семен Кривонос

За лічені місяці можна реформувати митницю та вивести з тіні щонаймеше 50 млрд грн, які сьогодні проходять через корупційні схеми.

На цьому наголосив член Політради партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі», екс-заступник глави Одеської митниці Семен Кривонос, повідомляє прес-служба партії РНС.

Сьогодні на прес-конференції голова громадської ради при Головному управлінні ДФС, заступник гендиректора Асоціації міжнародних експедиторів України Віктор Берестенко заявив, що на митницях процвітає корупція і ситуація ще гірша аніж за Насірова. Вів навів факти корупційних схем на митниці в Одесі, а через його боротьбу з корупцією на нього постійно чиниться тиск.

«Свого часу ми з Віктором разом боролись з корупцією на митниці, коли я був заступником голови Одеської митниці. Ми підтримуємо Віктора, адже дуже сміливо зараз так відкрито боротися з системою», - зазначив Семен Кривонос.

Кривонос нагадав, що за часів губернаторства Михайла Саакашвілі в Одесі, його команда намагалась реалізувати проект «Відкритий митний простір», який дозволив би побороти корупцію і впровадити сучасну митну службу. Цей проект передбачав створення зони митного оформлення зі скороченим часом оформлення та максимально спрощеними та прозорими, повністю автоматизованими митними процедурами та ін. Втім Насіров цей проект ліквідував.

«Ми свого часу хотіли впровадити проект «Відкритий митний простір», який б повністю знищив корупційні схеми. Проте з дозволу Порошенка Насіров фактично заблокував цей проект. Коли ми прийдемо до влади, створення нової прозорої митниці вільної від корупції стане одним із пріоритетних напрямків. Ми відкриємо мережу митниць, де митне оформлення відбуватиметься сервісно і буде справжня боротьба з контрабандою, а не на папері. І це можна досягти за лічені місяці, завдяки цьому ми виведемо з тіні більше 50 млрд гривень» - пояснив Кривонос.