Рада Європи засуджує видворення грузинського журналіста з України

У Раді Європи обурені тим, що СБУ примусово депортувала і побила журналіста грузинського телеканалу "Руставі-2" Тамаза Шашвішвілі, який в Києві висвітлював діяльність Михайла Саакашвілі, інформує прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі». 

Спеціальна платформа Ради Європи із захисту журналістів повідомила, що у Раді Європи надзвичайно обурені ситуацією з побиттям та видворенням грузинського журналіста і присвоїли цьому інциденту «перший рівень небезпеки».

«15 озброєних людей, що належать до українських спецслужб, штурмували його квартиру, вдарили його по обличчю пістолетом і зав'язали очі. 17 листопада Шашвішвілі був депортований до Грузії ... разом з групою громадян Грузії, обвинувачених в діяльності, що суперечить інтересам національної безпеки України », - повідомляється в інформаційному листі Євроради.

Раніше в Держдепі США заявили, що депортація громадян Грузії з України політично мотивованою. Уповноважений ВРУ з прав людини Валерія Лутковська відзначила, що правоохоронні органи порушили процедуру примусового видворення з України 11 громадян Грузії в рамках спецоперції "Мігрант". Вчора, суддя Печерського районного суду міста Києва Олеся Батрин задовольнила скаргу одного з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народного депутата Юрія Дерев’янка на бездіяльність Генпрокуратури, яка не внесла до Єдиного реєстру досудових рішень (ЄРДР) відомості про кримінальне правопорушення стосовно незаконного викрадення 21 жовтня трьох громадян Грузії.