Прориву кордону не було, бо ніхто з активістів не потрапив на польську сторону – Добродомов

Ніякого прориву кордону в пункті пропуску Шегині 10 вересня не було, оскільки жоден з активістів не потрапив на польську територію. 

Про це написав народний депутат Дмитро Добродомов у своєму Facebook.

Він відзначив, що із подивом дізнався з коментарів правоохоронців, що на пункті пропуску "Шегині" 10 вересня група народних депутатів, в тому числі і він, журналістів та громадських діячів незаконно перетнули українсько-польський кордон.

«Так, ситуація на переході вчора склалася екстраординарна і завершилася потраплянням на режимний об'єкт групи активістів з української сторони (наголошую, мова не йде про "прорив державного кордону", позаяк жоден з цих людей не потрапив на польську сторону, а отже не перетнув кордон!). До речі, заяви про те, що це робилося за участі народних депутатів - абсолютний бздур, адже ми фізично в цей момент перебували з іншого боку кордону - метрів за 300 до місця так званого "прориву", - підкреслив депутат.

Добродомов запитує, хто довів ситуацію до того, що у людей увірвався терпець?!

«Ми, депутати, котрі намагалися уникнути конфліктних ситуацій на переходах, де зібралися «тітушки», завезені напередодні владою для провокацій, і вирушили на потязі до України, який щоправда так і не зрушив з місця за наказом начальника потягу? У нас тепер начальники потягу вирішують: кого пускати у країну, а кого ні?! Заручниками таких дій керівництва "Укрзалізниці" стали 600 пасажирів цього потягу!», - обурився він.

Депутат підкреслив, що влада робила все можливо, аби Михайло Саакашвілі не мав навіть шансу представити документи прикордонникам.  

«Одне "замінування" пункту пропуску чого варте?! Тоді іще питання: на наше прохання про евакуацію майже 60 людей (журналістів, народних депутатів, громадських діячів), котрі в цей час опинилися на українській території пункту пропуску (офіційно пройшовши перевірку на польському боці), було категорично відмовлено!», - наголосив він.

«Коли ж з іншого боку пункту пропуску відбувся "прорив", жоден із прикордонників не захотів поставити відмітку в наші паспорти, а відповідь була - "йдіть куди хочете". Тож довелося евакуйовуватися із "замінованої зони" самостійно», - розповів Добродомов.

Депутат повідомив, що він зареєстрував відповідну заяву у Західному регіональному управлінні Державної прикордонної служби, щоб вони виправили помилку, котра сталася на кордоні. Заяву в нього прийняли і пообіцяли у всьому розібратися.

«Сьогодні суди по адмінпротоколам штрафують усіх пасажирів нашого автобусу за начеб-то незаконний перетин кордону. Перетин, котрий відбувався у прямому телеефірі з десятками телекамер. Це щодо "нелегального"). Це тих людей, у котрих прикордонники просто не хотіли брати паспорти на перевірку і залишили на "замінованому об'єкті", про що офіційно повідомили!», - заявив він.

Добродомов додав, що вочевидь, будуть і кримінальні переслідування тих людей, у котрих урвався терпець і котрі зайшли на режимний об'єкт. «Усе це вже проходили і не раз - нічого з часів Януковича, на жаль, не змінилося. Адже тих людей збурило насамперед цинізм і несправедливість у діях влади!», - підкреслив депутат.

«Очевидним для усіх, хто слідкував за розвитком подій учора на кордоні, є зрозумілим, що саме дії влади призвели до ескалації. У чому була проблема перевірити (забрати врешті-решт) паспорт у Михайла Саакашвілі під час проходження прикордонного контролю та отримати від нього заяву-прохання про його захист на території України та тимчасове перебування на час судових процесів щодо повернення йому громадянства?!» - написав Добродомов.

Він додав, що почалося все із абсурдного та незаконного позбавлення його громадянства Петром Порошенко. Ця дрібна помста і стала першопричиною конфлікту. Це розуміють усі, крім самого Президента та його оточення, вважає депутат.