Представники РНС заявляють, що Саакашвілі викрали незаконно – вони формують блокпости та готові перекривати дороги

Лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі абсолютно незаконно викрали невідомі озброєні спецпризначенці та повезли у невідомому напрямку. 

За словами адвоката Саакашвілі Руслана Чорнолуцького, 10-12 невідомих людей в військовій формі без пред’явлення офіційних документів забігли в ресторан, схопили Михайла Саакашвілі і повезли в невідомому напрямку.

«Два мікроавтобуси були відзняті на фото. Зараз ми намагаємось з’ясувати, хто це зробив, куди його повезли, на підставі чого», - відзначив адвокат

Чорнолуцький підкреслив, що жодних підстав для видворення Михайла Саакашвілі з України немає.

«Саакашвілі перебуває в Україні легально, його довідка діє на підставі закону «Про статус біженців і осіб які потребують додаткового захисту», - сказав адвокат.

Він також додав, що рішення суду на користь Державної міграційної служби оскаржено в касаційній інстанції, і в період розгляду в касації Саакашвілі перебуває в Україні легально.

За словами адвоката, екстрадиція Саакашвілі також неможлива, бо екстрадиційна перевірка щодо екстрадицію в Грузію ще не завершилась.

«Реадмісія в Польщу неможлива, бо Польща не дала згоди на повернення його на її територію», - зауважив Чорнолуцький.

«Тому залишається незаконне видворення із застосування незрозумілих озброєних спецпризначенців або злочинних військових угруповань, які допомагають владі це зробити. Це означає, що вони пішли по сценарію викрадених грузинів, яких вони видворили з території України в жовтні і в листопаді минулого року», - підсумував Руслан Чорнолуцький.

Один з лідерів РНС Юрій Дерев’янко також підкреслив, що будь-яке видворення чи екстрадиція Саакашвілі є незаконними.

«Ми вимагаємо від Луценка, Авакова, Грицака та голови Прикордонної служби негайно повідомити, хто викрав Саакашвілі та де він перебуває!», - заявив Дерев’янко.

’’В Жулянах було дуже багато поліції, перекрили в’їзд та інші входи аеропорт.мЗараз пости знімаються, нам поки не відомо у зв’язку з чим. Зараз люди починають збиратись в містах у західному напрямку, зокрема Житомирі, адже можливо, що Саакашвілі везтимуть на українсько-польський кордон. Також, можливо, що депортація Михайла Саакашвілі відбудеться з військових аеродромів», - каже член Політради партії РНС Іван Слободяник.

Нагадаємо, близько 15.00 озброєні чоловіки схопили лідера РНС Михайла Саакашвілі в ресторані та примусово вивезли в невідомому напрямку.

Представники РУХУ НОВИХ СИЛ та прихильники Саакашвілі наразі формують блокпости в аеропортах «Бориспіль» та «Київ» (Жуляни).

Деякі активісти готові почати перекривати дороги виїзду з Києва та перевіряти підозрілий автотранспорт, приділяючи особливу увагу тонованим мікроавтобусам.