Представники РНС Львівщини проти драконівських тарифів на вивіз побутових відходів

У Стрию, на Львівщині, відбулись громадські слухання щодо можливості підняття тарифу для населення і підприємців на вивіз твердих побутових відходів. 

Про це повідомила прес-служба РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщині 

На вимогу компанії, яка виграла тендер з вивезення сміття у місці на полігон ТВП, міська влада мала намір підвищити тариф з 8,25 грн. до 10,98 грн. Цей проект рішення, фактично, був підготовлений і на засіданні Виконавчого комітету міської ради мали підтримати.

Однак, корупційним схемам, які базуються на відмиванні бюджетних коштів, завадили громадські активісти. Саме активні мешканці міста ініціювали громадські слухання і висвітлили це питання на широкий загал.

«Очільники міської влади вирішили обіграти мешканців за рахунок адміністративного ресурсу. На перші громадські слухання було примусово «запрошено» всіх працівник Міського комбінату комунальних підприємств, де всі слухняно мали підтримати пропозицію підняття тарифу», - говорить координатор львівської обласної організації Ігор Брик.

Після невдалої спроби проведення перших громадських слухань, були проведені повторні. Місцева влада у цей раз також не відмовилась від адмінресурсу та махінацій – працівникам МККП мандати для голосування було роздано ще перед початком реєстрації.

«Той факт, що Міський комбінат комунальних підприємств не здійснює збір і вивіз сміття на полігон, а це здійснює приватна компанія, яка орендує частину автопарку безпосередньо у керівника МККП, вже є елементом корупційної схеми. А присутність всіх місцевих двірників та інших працівників комунального сектору, які одноголосно за підняття тарифів, ще раз підтверджують цю тезу», - продовжує Ігор Брик.

Після доповіді керівника ТзОВ «Комунальник-1», який і пропонує підняти тарифи на вивіз сміття, громадські активісти одразу ж перейшли до конкретних запитань, які стосувались економічної складової. Проте на жодне запитання від громади, не було озвучено відповіді. Присутні представники міської влади також відмовились відповідати на запитання, мотивуючи це тим, що економічне обґрунтування подає приватна фірма, на яку вони не мають впливу.

Під час заключного виступу представник політичної партії РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі Ігор Брик заявив:

«Ніхто у місті не розуміє що таке «Комунальник -1», «Комунальник-2», «Комунальник +». Але всі і так знають, хто – реальний власник цього всього і хто буде освоювати кошти за вивіз сміття. Зараз ми повинні відстояти свою точку зору і показати владі міста, що намальовані цифри у, так званому, економічному обґрунтуванні, вже не проходять. Людям вже набридла ця злочинна влада зі своїми схемами».

Під час голосування більшістю голосів було відхилено пропозицію підвищити тарифи на вивіз ТВП. Також активісти залишили за собою право звертатись у правоохоронні органі, Генеральну прокуратуру та НАБУ, щоб у законний спосіб припинити свавілля влади.