Правоохоронці викрали речі з квартири Саакашвілі – адвокат

Викрадені чотири місяці тому представниками СБУ та прокуратури документи, мобільні телефони, ноутбук та інші цінні речі Михайла Саакашвілі з квартири на Костьольній досі не повернули. Правоохоронці ігнорують клопотання адвокатів та Саакашвілі, не повідомляють про місце знаходження цих речей, не відкривають кримінального провадження про їх викрадення, натомість заявляють, що просто «загубили» їх. 

Про це заявив адвокат Руслан Чорнолуцький, повідомляє прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі».

Чорнолуцький нагадав, що 5 грудня під час проведення незаконного обшуку помешкання Саакашвілі на вулиці Костьольна та його фактичного викрадення були вилучені його особисті речі. Мова йде про низку документів, мобільні телефони, візитні картки, ноутбук та інші речі.

 «Арешт на вилучені речі судом не накладався, а в судовому засіданні 26 січня Прокурор Говорущак О. М. заявив, що вилучені речі були наче «загублені»», - зазначив адвокат.

В свою чергу Чорнолуцький 1 березня звернувся до слідчого СБУ Кобріна, який є слідчим у справі Михайла Саакашвілі та прокурора Кулика (процесуальний керівник у справі) з клопотанням про повернення вилучених речей. У разі неможливості повернути речі адвокати вимагали відшкодувати вартість особистих речей Саакашвілі.

Крім того, 19 березня Михайло Саакашвілі через адвоката Чорнолуцького передав до органів досудового розслідування власноруч написану вимогу щодо повернення викрадених речей.

«Однак, більш ніж місяць вказані клопотання ігноруються, відповіді на них не отримано і вони залишаються нерозглянуті на сьогоднішній день. Речі не повернуті та вартість їх не відшкодована. Також Саакашвілі вимагав відкрити кримінальне провадження у разі викрадення цих речей. Правоохоронці мочать та ігнорують вимоги та клопотання з боку Саакашвілі», - каже Чорнолуцький.

Відтак, 28 березня Руслан Чорнолуцький повторно подав клопотання та нагадав про вилучені речі та обов’язок слідства їх повернути, або у разі викрадення - компенсувати їх вартість.

« За сукупністю своїх дій та бездіяльності, можна сказати наступне, особисті речі Саакашвілі були 5 грудня вилучені, арешт на них судом так і не було накладено, і, якщо вірити Говорущаку, вони були «загублені». Після, Саакашвілі незаконно 12 лютого витурили з країни. Ось такий гоп-стоп чиниться співробітниками правоохоронної системи: особисті речі правоохоронці забрали чи присвоїли без правових підстав, а повертати не вбачають за необхідне, кажуть, що «загубили». Ми вимагаємо публічного розголошення таких незаконних дій правоохоронців», - наголосив Чорнолуцький.