Понад три тисячі людей зібрались на Віче, щоб обговорити, якою буде Україна після Порошенка (ФОТО)

Близько трьох тисяч людей вийшли на Площу Конституції до Верховної Ради (Площу Справжніх реформ, як її назвали активісти) в неділю на Віче "Україна після Порошенка". 

Участь у віче взяли лідери РУХУ НОВИХ СИЛ Михайло Саакашвілі, Юрій Дерев'янко, Ольга Галабала, народний депутат Сергій Лещенко, мер Глухова Мішель Терещенко з дружиною Оленою Єскіною, один з лідерів УНА-УНСО Ігор Мазур (Тополя) та інші.

Лідер РУХУ НОВИХ СИЛ Михайло Саакашвілі, виступаючи зі сцени перед людьми, зауважив, що статки Президента зростають, в той час як люди не мають нічого.

"Немає жодного бізнесу в нього (Порошенка - ред.), в якого прибуток менше 100%, а у банку - 304%. При цьому економіка України навіть не зростає, тому що зростання 1,7% - це статистична помилка. Це відсутність зростання при наявності інфляції 17%, а на їжу на тарифи - 40-50%", - підкреслив політик.

Саакашвілі заявив, що важливо говорити про те, як вийти з цієї ситуації та якою буде Україна після Порошенка.

Він обурився тим, що напередодні були затримали та вивезені до Грузії три людини, які колись мали до нього відношення.

"Вчора вони захопили трьох хлопців на вулиці, які мали якесь відношення до мене в минулому. Це хороші хлопці, патріоти України. Національна гвардія це зробила на наші кошти, ваші кошти, на вулиці, надягнувши їм мішок на голову. Вони знайшли окремий літак Національної гвардії і разом зі спецназом на цьому літаку за наказом генерала Аллерова вони їх перевезли і викинули в Грузію", - повідомив Саакашвілі.

Він заявив, що такі речі не можна залишати без покарання.

"Суспільство не буде терплячим до несправедливості, тому що українське суспільство найбільш нетерпляче до несправедливості, коли це дійде до людей. Порошенко, на жаль поводить себе як дешевий мафіозі", - підкреслив Саакашвілі.

"Можеш вислати мене, схопити, побити навіть вбити. Але не вб'єш волю цього народу. Не переможеш цей народ. Не переможеш Україну і все одно програєш!", - звернувся лідер РНС до Президента.

Один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев'янко підкреслив, що на віче зібрались виключно мирні люди.

"Тут всі мирні люди. Ми прийшли виключно, щоб обговорювати майбутнє України в мирний спосіб", - заявив він.

Він висловив переконання, що сьогодні Президент Порошенко боїться своїх власних українських громадян. "І сам Президент думає, як би так зробити, щоб створити тут видимість відсутності людей, що людей не цікавлять ці вимоги. Що людей взагалі це не цікавить, що тут є маленька купка екстремістів чи маргіналів, чи поганих людей", - обурився політик.

"Друзі! Тут світлі люди! Тут світлі ідеї! Саме тут захищається зараз доля кожної нашої дитини, родини, сім'ї і кожного українця! Саме тут, ми хочемо чітко і спокійно пояснити, що таке Майдан Надії чи Майдан Віри на Конституційній площі. Тут не буде ніяких шин, тут не буде ніякого насилля . Це є площа мирна. Це є площа без зброї", - заявив депутат.

Дерев'янко подякував усім киянам та представника інших регіонів, які, зберігаючи спокій, прийшли на акцію під Верховну Раду.

Нардеп Сергій Лещенко підкреслив, що Президент Порошенко не хоче, щоб в Україні діяли європейські цивілізовані правила контролю за політиками, правила виборів, правила боротьби з корупцією і правила розподілу суспільних благ в інтересах всіх громадян, а не кількох сімей.

"Ми збираємось на площах для того, щоб показати, що ми не згодні", - підкреслив нардеп.

Одна з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ Ольга Галабала нагадала, що люди зібрались під парламентом з 17 жовтня з трьома вимогами: новий закон про вибори, антикорупційний суд, та скасування депутатської недоторканності.

За її словами, за цей час відбувся лише один маленький крок - направлення двох законопроектів про скасування депутатської недоторканності в Конституційний суд, однак інші вимоги так і не були виконані.

Один з лідерів УНА-УНСО Ігор Мазур (позивний "Тополя") заявив, що інколи складається так враження, що влада не робить висновків з попередніх подій.

"Я деколи дивлюсь на тупість цієї влади і мені знається, що вони нам підігрують. Що може привести десятки, сотні тисяч людей на вулиці? Що тоді підняло Майдан? Побиття студентів. Ця влада не робить висновків", - сказав він.

За його словами, ситуація з машиною, в якій блокували звукову апаратуру, створила медійний привід. "Люди будуть дивитись новини і скажуть: Чим відрізняється Аваков від Захарченка? Порошенко від Януковича? Одні беркута від других беркутів?", - підкреслив Тополя.

Під час віче стало відомо, що машину зі звуковою апаратурою поліція незаконно блокує вже понад добу.

Під тиском тисяч мирних людей поліція почала виконувати закон - і пропустила звукове обладнання на сцену.

"Поліція оглянула автомобіль і дає нам можливість спокійно занести звукове обладнання до сцени", - повідомив один з лідерів РНС нардеп Дерев'янко учасникам акції.

Нагадаємо, 17 жовтня біля Верховної Ради розпочалась акція за велику політичну реформу. Активісти розбили наметове містечко та заявили, що залишаться під парламентом до виконання усіх вимог.