Поки тривають суди у справі Саакашвілі, його екстрадиція чи видворення є незаконними - адвокати

Попри те, що суддя Окружного адмінсуду відхилила клопотання захисників Саакашвілі заборонити Мін’юсту та ДМС вчиняти дії щодо Саакашвілі до закінчення судового розгляду його позову до ДМС, його екстрадиція чи видворення залишаються незаконними. Таке рішення судді свідчить про те, що на суд чиниться тиск з боку влади, повідомляє прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі». 

Про це заявили захисники Михайла Саакашвілі після судового засідання з розгляду позову Саакашвілі до ДМС щодо відмови йому у наданні статусу особи, яка потребує додаткового захисту, де було вирішено перенести розгляд позову по суті на 3 січня. 

Адвокати заявляють, що жодних підстав для законної екстрадиції чи видворення Михайла Саакашвілі немає. Фактори, що роблять такі дії незаконними: триває судовий розгляд позову Саакашвілі до ДМС; йому інкримінована кримінальна справа, він має статус підозрюваного і триває досудове розслідування; Україна вже двічі відмовляла Грузії у екстрадиції Михайла Саакашвілі. 

Як зазначають адвокати, оскільки влада постійно демонструє байдуже ставлення до законів України, існує ризик, що Мін’юст та ДМС, незважаючи на ці фактори, можуть намагатись видворити чи екстрадувати його без відповідних юридичних підстав. 

Тому сьогодні, аби запобігти цьому, вони подали в Окружний адмінсуд клопотання про заборону вчиняти Мін’юсту та ДМС будь-які такі дії до закінчення розгляду позову Саакашвілі до ДМС. Втім, дане клопотання суддя відхилила. 

«Попри відхилення цього клопотання суддею, екстрадиція чи видворення Саакашвілі залишаються незаконними. А відхилення цього клопотання свідчить про те, що на суд чиниться тиск з боку влади», - зазначив адвокат Руслан Чорнолуцький. 

Нагадаємо, після перетину кордону 10 вересня Михайло Саакашвілі звернувся до ДМС про надання йому статусу особи, яка потребує додаткового захисту від можливої екстрадиції в Грузію. 1 листопада Управління ДМС в Київській області відмовило у наданні Саакашвілі такого статусу, що зараз лідер «РУХУ НОВИХ СИЛ» оскаржує в Окружному адмінсуді міста Києва.