Початок процедури імпічменту. У РАДІ зібрали 36 підписів (ДОКУМЕНТ, ВІДЕО)

У Верховній Раді вже зібрали підписи 36-ти народних депутатів з різних політичних сил під документом, який розпочинає офіційну процедуру імпічменту Президента. 

Про це заявили на брифінгу у Верховній Раді один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев"янко та активісти РНС. 

"Сьогодні ми фактично почали збір підписів за ініціативою РНС стосовно письмового подання про ініціювання питання про усунення Петра Порошенка з поста в порядку імпічменту. 36 народних депутатів вже поставили підписи під цим поданням", — заявив Дерев"янко. 

Він також повідомив, що частина народних обранців заявили про свою готовність підтримати дану ініціативу і поставити свій підпис на вечірньому засіданні парламенту. 

Дерев"янко заявив, що українцям за останні 2 роки стало відомо про численні факти можливих корупційних дій президента Порошенка. Він додав, що лише Верховна Рада може розслідувати ці факти. 

Першим кроком для цього має стати зібрання 226 підписів нардепів під відповідним поданням. Після цього буде обговорення внесеного подання на черговій сесії ВРУ, навіть без внесення в порядок денний і голосування за початок процедури імпічменту. 

А уже третім кроком, за словами Дерев"янка, буде створення тимчасової слідчої комісії. 

Член політради партії РНС Іван Слободяник закликав приєднатися до даної ініціативи усіх активістів, а не лише прихильників РУХУ НОВИХ СИЛ, але вважають, що злочини, які були оприлюднені в ЗМІ, треба розслідувати. 

"Для цього необхідно з сайту РНС взяти підписний лист — звернення до голови ВРУ і підійти о свого мажоритарника, до вихідця зі свого регіону. Також протягом 2 сесійних тижнів я запрошую киян приходити до ВРУ і ми будемо дуже ввічливо спілкуватись з народними депутатами", — заявив Слободяник. 

Він вважає що зараз настав момент істини, коли кожен депутат має підтвердити, або він на стороні народу, або він фейковий кишеньковий олігархічний опозиціонер. 

Активіст РНС Володимир Гавриш підкреслив, що вже зафіксовано більше 12 епізодів, за якими вже можна порушувати кримінальні справи і розпочинати процедуру імпічменту. 

"Сьогодні існують механізми, які дозволяють провести об"єктивне, незалежне розслідування в стінах ВРУ і зрештою з"ясувати чи здійснював президент України всі ці корупційні діяння", — підкреслив Гавриш. 

Активістка Ліза Богуцька повідомила, що частина депутатів говорили, що в них нема часу, що це не їхня справа, деякі відмовлялись називати свої прізвища і фракції.

«Всі ці депутати будуть ідентифіковані, а їхні прізвища будуть прописані», - запевнила Богуцька.

Нагадаємо, під час погоджувальної ради в понеділок, 14 травня Юрій Дерев"янко заявив, що РУХ НОВИХ СИЛ розпочинає збір підписів народних депутатів для початку парламентської процедури відставки президента в порядку імпічменту.