Перемога мітингувальників під ВРУ: нардепи схвалили законопроект про вибори за відкритими списками

Під тиском людей, які під ВРУ вимагають змін, нардепи сьогодні зробили важливий крок в боротьбі з політичною корупцією - схвалили у першому читанні проект Виборчого кодексу. Це закон про відкриті списки, який дозволяє виборцям проголосувати за конкретного кандидата, включеного до списку партії, що сформований на рівні кожного регіону, інформує прес-служба партії РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі. 

«Нарешті ми відмовляємося від змішаної виборчої системи, що часто перетворюється в банальний ПІДКУП виборців та тотальний адміністративний ТИСК. Принцип обрання за відкритими партійними списками з регіональним розподілом дозволяє ЗНИЩИТИ ДИКТАТУРУ партійних босів, які раніше самі визначали список кандидатів, а також дозволить забезпечити представництво кожного регіону у вищому законодавчому органі. Що важливо в контексті проведення подальшої децентралізації влади», - переконані партійці РУХУ НОВИХ СИЛ.

Як відзначають в РНС, остаточне затвердження виборчого кодексу стане реальним механізмом довгоочікуваного перезавантаження політичної системи.

Крім того, РУХ НОВИХ СИЛ також вважає за необхідне до другого читання внести низку поправок до законопроекту.

«Ми будемо наполягати на ЗНИЖЕННІ прохідного БАР’ЄРУ, або навіть повну його відміну. Це дозволить пройти у Верховну Раду новим політичним силам та не пропасти жодному голосу виборців, і нарешті зруйнувати монополію великих олігархічних політичних сил», - запевнили в партії.

Також, РУХ НОВИХ СИЛ виступає за повну заборону політичної реклами.

«Політики та політичні партії на виборах мають змагатися ідеями, а не грошовими мішками, платячи за рекламу, зомбуючи виборців. Виборець має побачити свого кандидата вживу, а не з екранів підконтрольних олігархів ЗМІ», - заявляють партійці.

Разом з прийняттям нового виборчого законодавства , на переконання політиків, повне оновлення Верховної Ради України неможливе без відміни депутатської НЕДОТОРКАННОСТІ.

«Тоді парламент стане дійсно виразником народних інтересів, а народні депутати ефективно працюватимуть заради майбутнього України. Прийняття нового виборчого законодавства – це вимога нашого великого політичного протесту, це вимога революції Гідності, це найголовніша підвалина в оновленні влади в країні», - відзначають в РНС.