Підробку підпису Саакашвілі на заяві про отримання громадянства підтвердить експертиза з міжнародними експертами - адвокат

Суд вирішив призначити експертизу підпису Михайла Саакашвілі на заяві про отримання громадянства, на основі якої його позбавили громадянства. Адвокати клопочуть про залучення міжнародних експертів до проведення експертизи. 

Про це йшлося сьогодні на засіданні у Касаційному адміністративному суді у складі Верховного суду під час розгляду позову Саакашвілі щодо незаконного позбавлення громадянства, повідомляє прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі». 

Адвокати Саакашвілі неодноразово заявляли про підробку цієї заяви, адже в оригінальній Михайло Саакашвілі вказував, що проти нього у Грузії ведеться переслідування та відкриті кримінальні справи. У підробленій ж цей факт відсутній, також там не вказано, що Михайло Саакашвілі становить особливий інтерес для України, хоча такий факт був і підтверджувався поданням тодішнього міністра охорони здоров’я Квіташвілі. 

«Заява, подана до суду представниками ДМС не є оригіналом, і саме ця сфабрикована заява лягла в основу подання ДМС про втрату громадянства Михайла Саакашвілі. Михайло Саакашвілі, підписуючи так заяву в 2015 році вказував, що проти нього ведеться переслідування», - зазначив адвокат Руслан Чорнолуцький. 

Суд вирішив призначити проведення експертизи, до 18 травня сторони повинні підготувати питання до експертів та визначитись з експертною установою. Захист Саакашвілі клопоче про залучення міжнародних експертів, зокрема з Нідерландів. 

«Українські експертні установи підпорядковуються або МВС, або Мін’юсту, або СБУ. Очільнаками всіх цих відомств ведеться політичне переслідування Михайла Саакашвілі, тому сподіватись на їх об’єктивність ми не можемо», - пояснив адвокат Павло Богомазов. 

«Участь міжнародних експертів дасть нам гарантії, що експертиза буде незалежною. Експерти з Нідерландів можуть взяти в Михайла Саакашвілі оригінал підпису та провести аналіз справжності підпису у заяві», - додав Чорнолуцький. 

Також, до експертизи буде залучена низка документів з Одеської ОДА, які підписував Саакашвілі впродовж перебування на посаді губернатора. 

Крім того, на сьогоднішньому судовому засіданні допитали голову Державної міграційної служби України Максима Соколюка, який підписав резолюцію з вказівкою підготувати подання про втрату громадянства Михайла Саакашвілі. Високопосадовець на більшість запитань адвокатів відповідав «не пам’ятаю» та посилався на те, що не володіє законом про громадянство.