Омбудсмен Лутковська та Держдеп США вважають депортацію грузинів політично мотивованою та протиправною

Нещодавна депортація грузинів викликала осуд як в української так і в міжнародної спільноти, такі дії прокоментували Уповноважений ВРУ з прав людини Валерія Лутковська та представники Державного департаменту США. Так, Лутковська відзначила, що правоохоронні органи порушили процедуру примусового видворення з України 11 громадян Грузії в рамках спецоперції "Мігрант", у Держдепі США вважають депортацію політично вмотивованою, інформує прес-служба партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі». 

 "В даному випадку процедура була порушена. Я б просила правоохоронні органи повернутися до законної процедури", - заявила Лутковська сьогодні під час прес-конференції.

Лутковська повідомила - має докази того, що троє громадян Грузії були вивезені з країни 21 жовтня не цивільним літаком і припускає, що це був борт, який знаходиться в розпорядженні правоохоронних органів: “Відповідно квитки ці особи не купували добровільно, як це мало б бути і відповідно держава витратила гроші на те, щоб всіх цих осіб з порушенням законодавства повернути на територію Грузії”. 

Омбудсмен вважає, що події 21 жовтня - це була по суті процедура видворення без відповідного судового рішення, що свідчить про брутальне порушення прав цих осіб: “Я б хотіла щоб держава, маючи право визначати законні підстави перебування іноземців і осіб без громадянства на своїй території, повернулась до законної процедури, як це має бути зроблено. Відповідно в даному випадку процедура була порушена”. 

Лутковська також повідомила, що за фактом подій 21 листопада досі немає відповіді від Національної поліції: “При тому що за повідомленнями Державної міграційної служби саме Нацполіція затримувала громадян Грузії в жовтні. Тим не менше протягом місяця ми не отримали жодної відповіді з Національної поліції, що власне свідчить про те, що підтосовуються документи або факти”. 

Позавчора адвокат Тамаза Шавшишвілі, оператора грузинського телеканалу Руставі-2, направив до Валерії Лутковської звернення щодо його примусового повернення разом з іще трьома чоловіками (Зураб Цинцадзе, Мамука Абашидзе, Вано Надірадзе) до Грузії 17 листопада. Під час пресс-конференції обмудсмен повідомила, що також має провадження щодо цих подій і щойно будуть зібрані усі необхідні документи, повідомить про це журналістів та передасть усі матеріали до Генеральної прокуратури України. 

У Державному департаменті також прокоментували цю ситуацію.

«Ми переконані у важливості того, щоб Україна уникала дій у царині верховенства права, які можуть видатись політично мотивованими», – заявив представник Держдепу у відповідь на запит Грузинської служби Голосу Америки.

Нагадаємо, народний депутат від партії «РУХ НОВИХ СИЛ» Юрій Дерев’янко звернувся з до Нацполіції, ГПУ та уповноваженого з прав людини з вимогою розслідувати дану справу та притягнути винних до відповідальності.