Олігархи прикриваються МВФ, щоб збільшувати ціни на газ для українців – Дерев’янко (ВІДЕО)

У збільшення ціни на газ для українців зацікавлені, в першу чергу, олігархи, які є співвласниками великих газових родовищ. 

Про це заявив один з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ народний депутат Юрій Дерев’янко в ефірі телеканалу Newsone.

Він повідомив, що з 17 млрд метрів кубічних газу, необхідних для громадян України, власного видобутку є 16 мільярдів кубометрів. При цьому собівартість видобутку українського газу складає 3,5 тисячі гривень за тисячу кубометрів.

«Тобто нам бракує 1 млрд метрів кубометрів газу для того, щоб покрити всю потребу», - зауважив нардеп.

На переконання Дерев’янка, в першу чергу зацікавлені в тому, щоб українці платили більше, саме олігархи.

«В цьому, в першу чергу, зацікавлені т, хто є співвласниками великих газових родовищ. Це Пінчук, Ахметов, Коломойський, Порошенко. Це ті олігархи, які впливають на прийняття рішення через своїх посіпак, які сидять в уряді і у Верховній Раді», - заявив політик.

«Формально вони прикриваються вимогою МВФ, але реально вони самі почали впроваджувати таку політику , коли говорять про те, що громадяни України повинні платити за європейськими цінами. Якби громадяни України за 4 роки почали отримувати хоча б середні європейські доходи, то звісно середньоєвропейські витрати за газ не так би сильно било по кишені кожного українця. Але все складається навпаки», - підсумував Дерев’янко.

Нагадаємо, голова Нацкомісії України, що здійснює регулювання у сфері енергетики і комунальних послуг Дмитро Вовк заявив, що ціна на газ для населення в Україні може зрости на 60–70%.