Наливайченко: На прикладі Саакашвілі ми маємо намір відстояти права і свободи всіх громадян України

Усі дії президента України Петра Порошенка стосовно лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі продиктовані винятково політичними міркуваннями. 

Про це заявив екс-голова Служби безпеки України та голова громадсько-політичного руху «Справедивість» Валентин Наливайченко у коментарі виданню «Гордон». 

"Ми перебуваємо у Варшаві, де працюємо із правозахисниками та юристами. Ми розробили правові кроки у відповідь на репресивні за своєю суттю й формою дії української влади. Зокрема, мова йде про останні спроби залякування і плани перешкоджання поверненню до України одного з її громадян – Михайла Саакашвілі», - розповів він. 

За словами Наливайченка, група українських та іноземних юристів розцінює указ Президента України Петра Порошенка про втрату українського громадянства екс-президентом Грузії Михайлом Саакашвілі як політичне переслідування. 

«На думку більшості юристів, з якими ми співпрацювали, це політичне переслідування людини, що бореться з корупцією у вищих ешелонах української влади. 10 вересня на кордон приїдуть українські та іноземні юристи, щоб на місці надати Саакашвілі правовий захист", – зазначив Наливайченко. 

"Більшість правозахисників (і польських, і американських) у нас запитують: невже таке можливо? На прикладі Саакашвілі ми маємо намір відстояти права і свободи всіх громадян України. Ми діємо твердо, упевнено і відповідно до української Конституції. Михайло знає про бажання нинішньої грузинської влади домогтися його видання Тбілісі. І це може стати серйозним прецедентом з боку влади України. Адже жодна країна світу не вдавалася до таких репресивних кроків. Потрібно розуміти, що Порошенко дав команду так діяти виключно з політичних міркувань. Для нас же важливо забезпечити захист прав і свобод у нашій країні", – наголосив Наливайченко. 

Нагадаємо, Президент України позбавив лідера РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі українського громадянства. Однак, Саакашвілі заявив, що збирається повернутись в Україну 10 вересня і відстоювати свої права. 

Cтаном на сьогодні немає жодних законних підстав не впустити Михайла Саакашвілі на територію Україну та відсутня заборона на в’їзд Михайла Саакашвілі в Україну.