На Житомирщині від президента вимагають скасувати підвищення цін на газ для населення (ДОКУМЕНТ)

Коростишівська міська рада прийняла рішення про зверненя до президента України Петра Порошенка з вимогою зупинити постанову КМУ про підвищення цін на побутовий газ для населення на 23%. Відповідне рішення будо ухвалено на позачерговій сесії Коростишівської міськради, ініційований депутатами. Позачергове засідання депутатів ініціювали представники ВО «Батьківщина», об’єднання «Самопоміч» та фракції «РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» у міській раді, на чолі з Антоном Соболівським.  

«Те, що відбувається в країні з тарифами на газ – це результат неефективної політики діючого і попередніх Кабінетів Міністрів. А розраховуватись за цю недбалість доводиться звичайним громадянам, які і так витрачають на оплату комунальних послуг більшу частину свого бюджету. Зараз Україна підвищить тарифи на газ і отримає черговий транш на погашення частини держборгу. Але ж цей транш також доведеться віддавати. Мова йде не про реальну допомогу МВФ, а про певні заходи для досягнення балансу економіки. Проте, без подолання корупції всі ці намагання марні!», - прокоментував Соболівський дане рішення Кабміну.Антон Соболівський нагадав, що Україна і так видобуває власний природний газ в кількості, достатній для забезпечення всіх побутових потреб населення. А це значить – у можновладців є реальна можливість забезпечити постачання газу для населення за ціною, набагато нижчою за ту, яку вимагає встановити МВФ.

«Міжнародний валютний фонд вимагає від уряду продавати газ для населення за ринковою ціною. Але ми маємо власний газ, ціна якого – набагато нижче за той, що ми змушені купувати у європейських партнерів. А причина, чому ми не використовуємо власний газ для потреб населення, тільки одна – корупціонерам у вищих щаблях влади це вкрай невигідно. Вони і надалі прагнуть грабувати держбюджет через корупційні оборудки і перекладати боргові зобов’яння на звичайних українців!», - обурився Соболівський.

Нагадаємо, що 19 жовтня 2018 року Кабінет Міністрів України ухвалив постанову про підвищення тарифів на побутовий газ для населення на 23%. Це означає, що вже з листопада цього року ціна кубометра побутового газу становитиме 8 550 гривень.