На Житомирщині РУХ НОВИХ СИЛ домігся проведення аудиту виконання бюджету міста Бердичів (ДОКУМЕНТ)

Державна аудиторська служба включила аудит витрат бюджетних коштів Бердичева до плану проведення заходів державного фінансового контролю на IV квартал поточного року. Йдеться про перевірку виконання бюджету у період з 1 січня 2017 року по завершений звітний місяць 2018 року.  

Про це стало відомо з відповіді Державної аудиторської служби України на депутатське звернення одного з лідерів РУХУ НОВИХ СИЛ Юрія Дерев’янка.

Як розповів міський координатор РНС, депутат міської Бердичівської ради Станіслав Лужанський, свого часу він подавав проект рішення про проведення аудиту витрат бюджету міста до міськради. Однак, міський голова зробив тоді все можливе, аби проект рішення не включили до порядку денного і навіть не опублікували на сайті міськради.


«Тоді, я з голосу поставив це питання на голосування, але рішення не було ухвалено. За нього не проголосували ані фракція БПП, ані сам міський голова. У тому числі проти аудиту голосували три депутати - директори міських шкіл», - розповів Лужанський.

Він додав, що аудит витрат бюджетних коштів включає в себе перевірку діяльності всіх закладів, які фінансуються з міського бюджету.

«А це і лікарні, і дитсадки, і школи. Як давно працюю у бюджетному комітеті і знаю як розподіляються кошти. Але зловживання починаються на етапі проведення тендерів та освоєння фінансування. Тендери на суму меншу, ніж встановлено законом, непотрібно здійснювати через систему «ПроZZоро», отже виникає можливість зловживань. А в результаті – потерпають звичайні мешканці нашого міста», - зазначив Лужанський.


Нагадаємо, що раніше Станіслава Лужанського було знято з посади голови бюджетного комітету, проте згодом він був обраний на посаду секретаря цього органу. Підставою стала у тому числі організація та діяльність міжфракційної депутатської групи, яка перевіряла стан міських шкіл Бердичева. Тоді найбільший галас здійняли саме директори - депутати міської ради від Блоку Петра Порошенка.