На Житомирщині РУХ НОВИХ СИЛ бореться з незаконним піщаним кар’єром

На Житомирщині активісти РУХУ НОВИХ СИЛ викрили незаконну розробку піщаного кар’єру в с. Стрижівка Коростишівського району. Це стало відомо з відповідей на запити нардепа Юрія Дерев’янка. Зокрема з’ясувалося, що ТОВ «ТАЛІС-ВУД», яке ніби отримало14 га землі під майбутній кар’єр, не має відповідних дозволів та гірничих відводів. Насправді, ця земля була відведена для ведення особистого сільського господарства. А вже потім ТОВ «ТАЛІС –ВУД» скупило у фізичних осіб 7 ділянок по 2 га кожна.

Як розповів координатор РУХУ НОВИХ СИЛ Житомирщини Антон Соболівський, до партійної організації звернулися жителі Стрижівки, які просили допомогти зупинити розробку нового піщаного кар'єру, що компанія ТОВ «ТАЛІС ВУД» збиралася відкрити на пасовище між рікою Тетерів і будинками на півдні села

Пісок планували добувати практично біля жилих будинків використовуючи сільську дорогу для руху вантажівок, що призведе до зниження рівня підземних вод, постійного шуму та вібрації від вантажівок, від яких будуть руйнуватися будинки.

Крім того, в селі не проводилися громадські слухання та жодним чином не повідомлялося, чи буде громада отримувати податки та у якому розмірі. На території сільської ради вже є декілька піщаних кар'єрів, але грошей громада і не бачила.

«Орієнтовний запас піску на запланованому кар'єрі становить 986 тисяч метрів кубічних, що становить близько 1,5 мільйона тон! Сусідні кар'єри продають 1 тону за 90 гривень. Тобто, піску у запланованому кар'єрі на 135 мільйонів гривень! За такі гроші можна порушувати закон, а потім відкупитися, залишивши громаду без грошей, без землі та з купою проблем для її жителів», - обурився Соболівський.

Він додав, що РУХ НОВИХ СИЛ закликає всіх небайдужих громадян об’ єднатися навколо пробоеми та не допустити незаконного видобутку піску, яке завдаватиме збитки громаді та порушувати спокій місцевих жителів.

«РУХ НОВИХ СИЛ буде вживати всі законні заходи, аби припинити свавілля в Стрижівці, оскільки незаконний видобуток піску може спричинити загрозу життю і здоров’ю громадян внаслідок просідання порід», - наголосив Соболівський.