На Житомирщині погрожували вбивством депутату РНС. Складено заяву про злочин (ДОКУМЕНТ)

На Житомирщині депутату РУХУ НОВИХ СИЛ Бердичівської міської ради Станіславу Лужанському погрожували вбивством та намагалися завдати тілесні ушкодження. Нападником був депутат Житомирської облради Віталій Вітусевич, який наздогнав Станіслава Лужанського зі спини і намагався вдарити його. Інцидент стався 16 грудня 2018 року після зборів народного депутата від БПП О. Ревеги, на яких був присутній і губернатор Житомирської області. Станіслав Лужанський подав до Бердичівського відділу поліції заяву про злочин. Йдеться про порушення ч.1 статті 129 КК України «Погроза вбивством».  

«Під час звітної зустрічі провладного депутата, був присутній губернатор нашої області Ігор Гундич, він став відверто агітувати за народного обранця, порушуючи при цьому закон «Про державну службу», тому я зауважив на це посадовцю. Він намагався виправдовуватися тим, що зустріч відбувалася у вихідний день і він прихав не на службовій машині. Але це не звільняє Гундича ані від статусу держслужбовця, ані відповідальності за свої вчинки. Тому я публічно заявив йому про неприпустимість такої поведінки та зафіксував факт агітації на відео», - розказав Лужанський.

Координатор Бердичівського РУХУ НОВИХСИЛ додав, що Вітусевіч напав на нього вже після зустрічі з депутатом і причиною такої поведінки став саме конфлікт Лужанського і губернатора.

«Вітусевич став погроджувати мені фізичною розправою та лаятися на мою адресу нецензурними словами. Свідками таких дій стали мешканці, що виходили після зустрічі. Я вважаю, що своїми протиправними діями Вітусевич свідомо бажав мені смерті. Його агресія та несподіваність нападу створили умови за яких ця погроза стала цілком реальною. Також він продовжив принижувати мою честь і гідність публікаціями в соціальних мережах», - сказав Лужанський.  


Наразі Станіслав Лужанський вимагає від поліції внести відомості щодо протиправних дій Вітусевича до Єдиного реєстру досудових розслідувань та розпочати кримінальне впровадження у справі.