На Житомирщині оголошено збір коштів для проведення експертизи, аби закрити шкідливе виробництво у Коростені

Активісти РУХУ НОВИХ СИЛ Коростеня разом з місцевими мешканцями ініціювали збір коштів для проведення незалежної судово-екологічної експертизи щодо діяльності заводу з виробництва МДФ плит та деревообробного комбінату «Українська холдингова деревообробна компанія» (УХЛК).

Результат експертизи стане беззаперечним доказом у справі щодо припинення шкідливого виробництва у Коростені, яку розглядає Малинський районний суд. Також триває судова справа щодо скасування дозвільної документації на підприємницьку діяльність цих юридичних осіб. Незалежну судово-екологічну експертизу суд постановив провести до першого липня 2018. Її вартість складає 85 тисяч 850 гривень і ці кошти небайдужі коростенці збирають самотужки. Наразі зібрано понад 45 тисяч гривень.  

Депутат РУХУ НОВИХ СИЛ Коростенської міськради Леся Грищенко виступила зі зверненням до присутніх у сесійній залі керівників міста, підприємств і установ, депутатів та простих громадянщодо збору коштів на проведення незалежної судово-екологічної експертизи діяльності заводів МДФ та УХЛК. Проте ніхто з можновладців не підтримав її заклик.

«Після мого виступу у залі кілька секунд стояла тиша: ані міський голова, ані жоден з депутатів чи керівників, не сказав ні слова в підтримку ініціативної групи, хоча усі розуміють, що правда все одно відкриється, бо ми віднайдемо кошти і виграємо суди», - переконана Грищенко.  

Тому активісти вирішили звернутися до усіх небайдужих з проханням допомогти коростенцям у боротьбі з екологічною катастрофою, яка насувається на місто.

«Заводи порушили норми  санітарно-захисної зони, адже такі   хімічні виробництва заборонено будувати у зоні добровільного відселення. Види викидів не пронумеровані і не зареєстровані відповідним чином. Виробником задекларовано  рівень радіації 32 мікрорентгени на годину при нормі 25. Серед викидів у повітря – канцерогени, псується якість питної води, а у багатьої колодязях її просто немає», - розповіла Грищенко.

При цьому місцева влада активно лобіює інтереси шкідливого виробництва. Зокрема депутати Коростенської міської ради минулого року проголосували за те, щоб скасувати виробнику УХЛК внесок на розвиток інфраструктури міста, який складав 50-55 млн грн.

«Заводи обіцяли побудувати спорткомплекс з басейном - рік нічого не будується, а умови договору про спільну працю шкодить інтересам громади. Люди з прилеглих до виробництва будинків не садять городину - все покривається промисловою плівкою і пилом. Поширені захворювання дихальних шлях. Важка техніка і механізми працюють цілодобово - вночі неможливо спати», - обурилася ініціаторка судових позовів Любов Лавринович. 

Тому РУХ НОВИХ СИЛ просить усіх мешканців Житомирщини та небайдужих українців допомогти зібрати необхідну для проведення експертизи суму. Адже від цього залежить безпека та здоров’я мешканців Коростеня.

Реквізити для збору коштів:

Карта ПриватБанка 5168755416106058 – Лавринович Любов Павлівна, Тел: +38(096)-753-93-20

(позивач та відповідальна особа за збір коштів)

Р/рахунок: 29244825509100, ЄДРПОУ 14360570, МФО 305299.

ПАТ КБ «ПриватБанк» Лавринович Л.П.