На Житомирщині міський голова саботує роботу міськради. Депутати РНС заявили у поліцію (ДОКУМЕНТ)

На Житомирщині депутати Бердичівської міськради фракції «Патріотична партія України» (РУХ НОВИХ СИЛ) вимагають притягнути до відповідальності міського голову Василя Мазура.  Зокрема мер Бердичіва  систематично перешкоджає діяльності депутатів і разом з секретарем міської ради Юлією Лефтрер блокує публікацію на сайті міськради проектів рішень опозиційних депутатів.

Як розповів член партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі», депутат Бердичівської міськради Станіслав  Лужанський, п'ять депутатів міськради зареєстрували проект рішення про дострокове припинення повноважень  секретаря Бердичівської міськради. яка відверто саботує роботу опозиційних до чинної влади депутатів. Однак, документ так і не було опубліковано. Це порушує ЗУ «Про доступ до публічної інформації». Натомість, у відповідь на депутатське звернення,  Василь Мазур відповів, що мотивувальна частина рішення і пояснювальна записка не підтверджені офіційно встановленими фактичними даними. А отже, такий проект рішення не відповідає чинному законодавству і не підлягає оприлюдненню на офіційному порталі міста.


Це і стало підставою направити у поліцію заяву про порушення проти міського голови кримінальної справи по ст. 351 КК «Перешкоджання діяльності народного депутата та депутата місцевої ради».Також Станіслав  Лужанській ініціював петицію Про недовіру та дострокове припинення повноважень секретаря Бердичівської міської ради Юлії Лефтер.

" Ми депутати Бердичівської міської ради ПономарчукВ.В., Велімовський О.Л., Онуфрієнко Н.А., Лужанський С.І., Побережний О.С., недовіряємо та вимагаємо дострокового припинення повноважень секретаря винятковим і таким, що підлягає негайному розгляду на позачерговій сесії Бердичівської міської ради, заради зупинення порушень законодавства, які допускає секретар, не забезпечуючи належне виконання покладених на неї повноважень», - йдеться у документі.

Показово, що на наступний день голова фракції БПП у Бердичівській міський раді зареєстрував петицію про підтримку Юлії Лефтер та  з вимогою звільнити з посади голову постійної бюджетної комісії Станіслава Лужанського та голову постійної гуманітарної комісії Олексія Побережного. У разі невиконання цих вимог, Віталій Березенко обіцяє виступити з ініціативою розпустити Бердичівську міську раду як таку, що не виправдала довіру виборців.

«Заява  керівника провладної партії про можливий розпуск міськради - це просто агонія. Адже для того,  щоб розпустити міськраду, необхідно зібрати дві третини голосів від її складу. Натомість БПП втратила більшість у міській раді і саме це стало причиною саботажу роботи опозиційних депутатів з боку мера та секретаря. Вони цілком свідомо блокують розгляд не вигідних владі рішень, бо бояться, що такі рішення будуть ухвалені», - пояснив Лужанський.

Також координатор РУХУ НОВИХ СИЛ Бердичіва  Станіслав Лужанський зауважив, що у петиції Березенко містяться неправдиві данні, щодо зловживання посадовим становищем з боку депутатів РНС і це є підставою для судового позову щодо оприлюднення завідомо  неправдивої інформації.

«Ми вже звикли, що нас поливають брудом у соціальних мережах, однак електронна петиція - це офіційний документ. Окрім того, ми попри що будемо домагатися розгляду питання про недовіру міському секретарю та будемо домагатися початку досудового розслідування діяльності нашого міського голови», - підсумував Лужанський.