На Житомирщині депутати від БПП намагаються відновити більшість у міскраді. У справу йдуть саботаж, підкуп та тиск на опозицію


У Бердичівській міській раді Блок Петра Порошенка втатив більшість і почав здійснювати тиск на опозиційних депутатів. Також за підтримки міського голови та секретаря відбувається постійний саботаж роботи міскради - проекти рішень, які невигідні провладній партії, просто не публікуються на  офіційному сайті, а тому - не можуть розглядатися. Черговим кроком поплічників режиму Порошенка стало незаконне звільнення з посад всіх голів постійних комісій, які були в опозиції до БПП.  А для того, щоб поновитии хитку більшість, представники провлажної партії готові вдатися до шантажу та підкупу. 

11 чевня під час чергової сесії Бердичівської міськрадинезаконно зняли з посади голову бюджетної комісії, депутата від фракції Патріотична партія України - РУХ НОВИХ СИЛ Станіслава Лужанського. Проект рішення був включений до порядку денного з голосу і не пройшов всі відповідні комісії міськради. Також, не був заслуханий звіт Лужанського, як того вимагає процедура. Окрім того, під час голосування його просто не було на сесії. Станіслав Лужанський заявив, що всі незаконні рішення, будуть оскаржені у судовому порядку. Зокрема з посади звільнили депутата Олексія Побережного, який очолював Гуманітарну комісію і був в опозиції до мера і БПП. Окрім цього , з посади голови комісії Промоції було звільнено депутата РНС Володимира Сенчу та депутата Радикальної партії Олександра Велімовського, що очолював комісію Законності.  Також з голосу були ухвалені питання щодо видатків з бюджету та питання ЖКГ. Усі вони не пройшли попередній розгляд у профільних комісіях, як того вимагає регламент.  

"Рішення були ухвалені на черговій сесії міськради, а отже - не могли бути розглянуті без попереднього погодження на комісіях. Це грубе порушення регламенту", - пояснив Лужанський.

Депутат додав, що свавілля у Бердичівській міській раді почалося віддтоді як БПП втратив більшість головсів. Голова фракції Віталій Березовенко БПП почав чинити тиск на опозиційних депутатів, у тому числі на депутатів РНС. Так він і депутат провладної партії Тетяна Домбровська подали заяву до нацполіції про нібито самооуправство Лужанського та інших депутатів, які утворили депутатську комісію по перевірці шкіл, хоча їх діяльність є цілком законною. До депутатської комісії увійшли Станіслав Лужанський (“Патріотична партія України”), Наталія Онуфрієнко (“Опозиційний блок”), Володимир Осипенко (ВО “Батьківщина”), Анатолій Кривушин (ВО “Свобода”) та Олексій Побережний (ВО “Свобода”). Показово, що директори двох шкіл, які не погодились з перевіркою і заявили про її незаконність - також є депутатами від БПП.

Також незаконні рішення, які проштовхнули депутати провладної партії на черговій сесії Бердичівської міськради, підтримали колишні депутати Опозиційного блоку Володимир Левандовській та Тимофій Клим. Нещодавно вони раптово вийшли зі своєї фракції і набули статусу позафракційних. За інформацією активістів, цілком можливо, така зміна політичних переконань відбулася внаслідок корупційної оборудки. Володимира Левандовського у Бердичеві пов'язують з мережею обмінних пунктів, тому чинити на нього адміністративний тиск зовсім не важко. Тимофій Клим опікується реабілітаційним дитячим центром, на фінансування якого ймовірно виділили фінансування з міського бюджету у розмірі 300 тис грн.

"Зрозуміло, що у Бердичеві провладна партія вже давно саботує роботу міськради. Відчуваючи своє хитке положення, ці добродії буквально почали травлю опозиційних депутатів. Недарма ми вимагали висловити недовіру секретарю Юлії Лефтер, яка діє заодно з мером та БПП. Не дивно, що вони можуть вдаватися і до підкупу та залякування. Адже така ситуація відбувається і в інших містечках. Однак, ми готові до боротьби і будемо діяти лише законними методами. Ситуація в Бердичіві - це кращий доказ початку агонії старої системи", - підсумував Станіслав Лужанський.

Наразі Станіслава Лужанського викликали до нацполіції у зв'язку з отриманою заявою про самоуправство. В свою чергу Станіслав Лужанський планує подати заяву щодо перешкоджання депутатській діяльності і незаконності рішень Бердичівської міськради та звернутися у НАБУ з вимогою перевірки законності діяльності міського голови та провладних депутатів.