На Запоріжжі активісти РНС відстоюють сквер, на місті якого депутат-олігарх хоче побудувати торговий центр (ФОТО, ВІДЕО)

РУХ НОВИХ СИЛ Запоріжжя разом з громадою відстоює сквер, на місці якого  планувалося збудувати черговий торгівельно-розважальний  центр. Активісти РНС взяли участь у громадських слуханнях під час яких громада проголосувала за збереження скверу і за розірвання договору оренди землі забудовником. Ініціатива будівництва торгівельно-розважального центру належить депутату міськради олігарху Володимиру Кальцеву та його брату.

Про це повідомив координатор РУХУ НОВИХ СИЛ Запоріжжя Вадим Вишинський.

Як зазначив Вадим Вишинський, міська влада в особі Запорізького міськвиконкому хотіла «обійти» закон «Про місцеве врядування» і видала дозвіл компанії Кальцева на забудову без врахування волі та думки громадськості. До того ж  на сесії Запорізької міськради тільки 5 депутатів підтримали петицію щодо збереження скверу Яланського.

У  призначений день до майбутнього будівельного майданчика прибули будівельники та тітушки, але нарвалися на гідний спротив активістів і небайдужих містян. Атаку було відбито. Тим часом Орджонікідзевський суд видав заборону на ліквідацію зелених насаджень у сквері, без чого проведення будівельних робіт стало неможливим.Тоді влада згадала про законність і призначила громадські слухання. Одночасно з ініціативою громадських слухань виступило громадське об’єднання «Еко-центр». Таким чином  громадські слухання проводилися від імені одразу двох рівноправних ініціаторів.

"Неважко здогадатися, що таким чином створилися два епіцентри: за збереження скверу Яланського виступали прибічники «Еко-центру»,  за будівництво ТРЦ Кальцева – службовці та комунальники, а також завезені Кальцевим, в основному з Бердянська,  особи», - зазначив Вишинський.

Відвідувачів громадських слухань зустрічали одразу два центри реєстрації. Один стіл від ГО «Еко-центр» проводив реєстрацію за паспортом, в якому перевіряв наявність реєстрації проживання в місті Запоріжжі. Зареєстрованим учасникам слухань видавався жовтий бюлетень для голосування. Інший стіл «реєстрував» гінців від влади Кальцевих. Там бажаючим видавали номерний безіменний «мандат»."Тобто, якщо б голосування відбувалося за «мандатами кальцева», то владі нічого не вартувало б «досипати» будь яку кількість таких папірців і спотворити громадське волевиявлення. Що й казати, справу робили явно «люди с понятієм» у виборчих фальсифікаціях», - зазначив Вишинський.

До честі ГО «Еко-центр» та його керівника Павла Панасенка активісти спромоглися блокувати «ініціативу» фальшивого голосування від влади та провести справжнє голосування «жовтими» бюлетенями виключно жителів міста Запоріжжя. Хоча ще з 9-00 всі сидіння в залі були зайняті прихильниками Кальцева.

"Влада Кальцевих має поступитися, а ми маємо йти до кінця. На рекламному ролику будівлю ТРЦ прикрашає буйна зелень, але ось питання – що заважало Кальцеву за десять років оренди території засадити її тими деревами і квітами? Брехливій владі більше не має бути віри!», - обурився Вишинський.Координатор РНС Запоріжжя додав, що міська влада нібито ігнорувала громадські слухання. На зборах були присутні всього два депутати: Михайло Прасол представляв прибічників збереження скверу, а Олег Таран, якого давно поза очі називають посіпакою братів Кальцевих, відповідно відстоював «цінність» побудови ще одного ТРЦ.

Кілька разів через провокації тітушок Кальцева були під загрозою зриву. Та все ж наполегливість організаторів і сумління присутніх прибічників скверу перемогла. Відбулося голосування «жовтими» бюлетенями, яке зафіксувало цілковиту перемогу патріотів Запоріжжя, екологів і прибічників здорового образу життя. За збереження скверу проголосував 431 учасник слухань з 467 присутніх. Рішення зобов'язати міську раду розірвати договір оренди земельної ділянки і повернути землі цільове призначення «Земля загального призначення для розміщення парку» підтримало 435 громадян.«Після кількох перемог у боях виграно лише першу баталію», - зазначив  Вадим Вишинський, - «Щоб виграти війну за збереження всього однієї зеленої зони в місті треба ще більше всім згуртуватися, не вірити словам влади та бути готовими на провокації», - підсумував він.