На Тернопільщині РНС бореться за збереження Школи мистецтв, яка може стати жертвою чергового дерибану

РУХ НОВИХ СИЛ Тернопіля вимагає припинити знищення унікальної Школи мистецтв імені Герети, яку хочуть об'єднати з іншим загально-освітнім закладом і перевести в приміщення на околиці міста. Як розповів член Ради обласної організації партії «РУХ НОВИХСИЛ Михайла Саакашвілі» Василь Фіялка, справжньою причиною реорганізації навчального закладу є зазіхання на  нерухоме  майно у центрі Тернопіля.

Саме тому РУХ НОВИХ СИЛ Тернопільщини підтримав вимоги учасників ходи, які протестували проти знищення унікальної школи мистецтв, попри те, що міська влада обіцяє зберегти і робочі місця для викладачів,  і навчання за спеціальною програмою для обдарованих дітей. Акція відбулася у День останнього дзвоника. Але самі батьки та вчителі унікальної школи вже багато місяців борються з міською владою за збереження мистецького  навчального закладу.«Школу мистецтв було започатковано як перший навчальний заклад нового зразка що буде позбавлений надбання радянської  системи освіти. Сюди звозять талановитих дітей з усього міста. І не дарма, адже чимало вихованців школи стали лауреатами міжнародних конкурсів і стипендіатами різних програм. Якщо цю школу перенесуть на околиці міста - вона буде відокремлена від культурної інфраструктури Тернопіля, а батькам доведеться везти дітей буквально світ за очі», - наголосив Фіялка.

Він додав, що рішення про об'єднання Школи мистецтв з середньою школою  № 21 було ухвалено Тернопільською обласною радою з порушенням регламенту, що вкотре доводить неправомірність об''єднання навчальних закладів. 

«Буквально в притул до школи мистецтв було побудовано багатоповерховий житловий комплекс. Забудовником є компанія КРЕАТОР-БУД, чий власник Ігор Гуда досяг значних успіхів у бізнесі саме після того як посаду отримав чинний мер Сергій Надал. Це будівництво було здійснено зі значним порушенням норм, у той час, як школі мистецтв належить прибудинкова ділянка площею біля 20 соток. І цей шматок може дуже стати у нагоді забудовнику», - зазначив Фіялка.

Також неподалік від Школи мистецтв розташований довгобуд, що мав стати бібліотекою і об'єднати у собі різні заклади культури. Свого часу депутати облради неодноразово зверталися до Кабінету Міністрів з проханням добудувати споруду і передати для потреб школи. У тому числі  відповідна петиція отримала підтримку мешканців Тернополя. Уряд не заперечував про передачу недобуду у відання обласного рівня.    Однак цього не сталося. Не виключно, з тієї причини, що на будівлю поклав око справжній «господар» міста, нардеп Роман Заставний, якого пов'язують і з чинним  головою  ОДА Степаном  Барною  і з його рідним братом нардепом Олегом Барною.

«Не виключно, що Заставний хоче здійснити оборудку, за якою приміщення довгобуду зрештою перейде до міської ради, а натомість мерія звільнить для Заставного інші будівлі у центрі міста», - робить припущення Фіялка.

Про причетність Романа Заставного до ситуації навколо Тернопільської обласної експериментальної комплексної школи мистецтв свідчить і депутатське звернення до облради, яке було оприлюднене у місцевих ЗМІ.  Зокрема, нардеп просить  Тернопільську облраду розглянути питання про передачу матеріальних цінностей мистецького спрямування від школи мистецтв до ліцею. Показово, що новостворений заклад буде називатися Тернопільським ліцеєм № 21- спеціалізована мистецька школа імені Герети Тернопільської міської ради. Таким чином Мистецьку школу передадуть на баланс міста і усі рішення по ній зможе ухвалювати міська рада на чолі з Сергієм Надалом. Зараз міський голова заявляє, що будівля у центрі міста за адресою: Медова,5 залишиться у користуванні школи. Проте чи не стане споруда черговою здобиччю ділків у майбутньому - ніхто гарантувати не може.

«З яких пір народний депутат України переймається майном обласної школи? Чому його так непокоять питання обладнання для творчих занять? Це просто смішно, якщо не знати, що за цим стоїть інтерес до зовсім іншого майна - недобуду у центрі Тернопіля і земельної ділянки, ринкова вартість якої складає понад 30 тисяч доларів за одну сотку», - підсумував Фіялко.

Зазначимо, що рішення Тернопільської облради про злиття Школи мистецтв з загальноосвітньою школою № 21 оскаржується у суді як таке, що було ухвалене з порушенням регламенту. Проте 29 травня суддя у цій справі взяв відвід. У той час як рішення про передачу майна, відповідно до депутатського звернення Заставного, може бути розглянуто на найближчий сесії облради Тернопільщини вже 5 червня 2018 року.