На Сумщині депутати не підтримали зниження мінімальної суми тендерних закупівель

23 травня депутати Сумської міської ради відкрито підтримали розкрадання бюджетних коштів та корупційні схеми місцевої влади. Про це свідчать результати голосування за ініціативу активістів РУХУ НОВИХ СИЛ щодо необхідності проведення тендерних закупівель товарів на суму від 50 тис грн, послуг – від 200 тис грн. З присутніх на засіданні 43 депутатів рішення підтримало 13 обранців, не голосували – 11, утримались – 6, «проти» - 1.

Про це повідомила прес-служба РУХУ НОВИХ СИЛ Сумщини.«Фракції «ВО «Батьківщина», «ВО «Свобода» та «Опозиційний блок» не підтримали наш проект рішення про скасування динамічної ціни та зменшення порогу допорогових закупівель. Цьому є пояснення – зараз більшість комунальних підприємств та інших розпорядників бюджетних коштів знаходяться під керівництвом партій «ВО «Батьківщина» та «ВО «Свобода», - коментує член політради Сумської міської організації партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі»Андрій Фролков.Перед голосуванням за цю пропозицію Андрій Фролков виступив перед депутатським корпусом, журналістами та громадою та показав слайди з даними про непрозорі процедури закупівлі товарів і послуг. Та депутати до ініціативи громади не прислухалися.


«Ми не складаємо руки і продовжимо далі працювати з депутатським корпусом. Будемо і надалі контролювати усі закупівлі та договори, які укладаються на неконкурентних засадах», - підсумовує Андрій Фролков.


Нагадуємо, наразі розпорядники бюджетних коштів та комунальні підприємства Сумської міської ради використовують електронну систему закупівель лише при здійсненні закупівлі товарів, вартість яких є більшою за 200 тис грн та послуг, вартість яких є більшою за 1,5 мільйони грн. Такий низький ціновий поріг, на думку активістів РНС, призводить до процвітання корупційних схем та «договорняків».