На Сумщині активісти РНС вимагали ухвалити нове виборче законодавство

5 травня у Сумах біля будівлі ОДА відбулася Всеукраїнська акція на підтримку виборчої реформи.

На захід зібралися представники громадськості і політичних партій, аби нагадати владі, що реальні зміни в Україні можливі лише за умови проведення виборів за відкритими списками.

 «Ми бачимо, що за існуючим зараз законодавством,  Верховна Рада формується шляхом підкупу виборців та скупу голосів на мажоритарних округах. Ще восени 2017 року разом ми змусили Верховну Раду проголосувати в першому читанні за проект Виборчого кодексу, який передбачає голосування за відкритими списками. Зараз важливо продовжити нашу спільну боротьбу та добитися остаточної ухвали нового законодавства», - зазначив Андрій Зозулінський, координатор Сумської обласної організації партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі».Нагадаємо, що новий Виборчий кодекс передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Вже більше року це є однією з вимог РУХУ НОВИХ СИЛ.

«Мажоритарна система себе давно дискредитувала. Кандидат спочатку вкладає мільйони у вибори на своєму окрузі, а потім, ставши народним депутатом, «відпрацьовує» ці гроші. Тому ми системно і послідовно відстоюємо нове виборче законодавство, без нього позитивні зміни в країні є неможливими», - переконаний Андрій Фролков, член політради Сумської обласної організації партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі».


Зазначимо, що новий Виборчий кодекс передбачає проведення парламентських виборів за пропорційною системою з відкритими регіональними списками. Вже більше року це є однією з вимог РУХУ НОВИХ СИЛ.