На Полтавщині активісти РУХУ НОВИХ СИЛ заявили про політичну цензуру і репресії активістів

У Кременчуку активіст РУХУ НОВИХ СИЛ Олег Філіпас виступив у міській раді з заявою про політичні репресії  і політичну цензуру та з закликом до журналістів і громадськості повідомляти про факти переслідування по політичним мотивам та надавати широкого розголосу цій інформації.

"Ми не маємо права мовчати. Ми переконані, що маємо всі підстави заявляти про встановлення авторитарного режиму в Україні, посилення політичних репресій, встановлення політичної цензури. Докази відсутності ефективного функціонування державних інституцій краще видно на місця, в невеликих містах, як приклад, наше рідне місто Кременчук, - йдеться у заяві.Звернення було адресовано у першу чергу міжнародній спільноті та правозахисних організацій, оскільки вже давно зрозуміло, що ані місцева влада, ані вище керівництво країни не є гарантом дотримання прав громадян.

"Ми не сподіваємось на захист наших конституційних прав від гаранта Конституції України Петра Порошенко, судів, правоохоронних органів», - зазначено  у документі.Як розповів Олег Філіпас, підставою для даного звернення стали кричущі випадки політичного переслідування і порушення прав активістів. Зокрема, 21 грудня 2017 року, під час сесії міськради, де активісти РУХУ НОВИХ СИЛ мали зачитувати звернення до ВРУ з вимогою ухвалити закон про імпічмент, створити антикорупційний суд та змінити виборче законодавство, правоохоронцями було затримано ветерана російсько-української війни Леоніда Харченка. воїна повалили обличчям на підлогу і скрутили йому руки, а після затримання, поліція інкримінувала Харченку порушення громадського порядку і намагалася притягти до адміністративної відповідальності. Сталося  це буквально на порозі сесійної зали міскради Кременчука, куди Харченко приніс необхідні активістам документи.

Пізніше суд ухвалив рішення про відсутність законних підстав для затримання Харченка, що ще раз доводить суто політичні мотиви правоохоронців, які звісно виконували вказівку згори», - зазначив Філіпас.

Також у Кременчуку мають місце погрози особистому життю і здоров'ю близьких опозиційному незалежному депутату міської ради Оксані Піддубній, яка неодноразово підтримувала ініціативи РУХУ НОВИХ СИЛ Кременчука.  У відповідь на  заяву до Кремечуцької поліції щодо  процвітаючого хабарництва в місті,  опозиційний депутат отримала тиск з боку поліції і кримінальне впровадження за нібито завідомо неправдиве повідомлення про вчинення злочину.

Не менш ганебним фактом порушення прав людини є багаторічне тримання під вартою підприємця Олександра Мельника, якого підозрюють у замовленні вбивства колишнього мера Кременчука Олега Бабаєва.
"Четвертий  рік йде суд і весь цей час підприємець Олександр Мельник знаходиться під арештом. Це безсумнівно політичні репресії, тримання в заручниках Олександра Мельника, власника медіа холдингу обласного значення "Візит" відбувається для однієї мети- контролювати медійний простір, встановити через тиск на власника політичну цензуру у ЗМІ», - наголосив Олег Філіпас.

Ініціатором заяви про неприпустимість політичних репресій та політичної цензури  виступив осередок політичної партії «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі». Також Олег Філіпас закликав інші ГО стати підписантом заяви.

"Ні один кременчуцький ЗМІ не розмістив  Звернення про політичну цензуру та політичні репресії в Кременчуці оголошене мною на 29 сесії Кременчцької міської ради. Невміння концентруватись на важливих питаннях призводить до зубожіння і втрати свободи. Всьому цивілізованому світу відомо, що обмеження політичних свобод це пряма дорога до падіння економіки держави, зниження доброботу населення, що ми і маємо», - зазначив Олег Філіпас.Активіст додав, що місцевий телеканал припинив пряму трансляцію сесії міської ради саме у той час, коли він зачитував своє звернення, а також під час виступу депутату від «Самопомочі» Ганни Павленко, яка поставила на голосування заяву про засудження силового розгону наметового містечка під ВРУ 3 березня 2017 року. Проте Кременчуцька міськрада також не підтримала це зверниння. «За» про голосувало лише 12 депутатів.

Про факти політичних переслідувань громадських активістів, тиск та політичну цензуру у м. Кременчук можна повідомляти в офіс РУХУ НОВИХ СИЛ за адресою: вул. Майора Борищака,18, оф.5, з понеділка по п'ятницю. Часи роботи з 10 до 15 години. Або на сторінці РУХУ НОВИХ СИЛ Кременчука у ФБ https://m.facebook.com/home.php#!/RNS.Kremenchuk/?ref=bookmarks