На Одещині РНС домігся консолідації демократичних сил області, які виступають за зміну виборчого законодавства

На Одещині вимоги РУХУ НОВИХ СИЛ щодо зміни законодавства і ухвалення Виборчого кодексу підтримали регіональні представники демократичних політичних сил. Зокрема у всеукраїнській акції під ВРУ взяло участь понад сто представників області, серед яких були активісти Народного руху України, Демальянсу, Автломайдану та Сили людей та понад 30 представників РНС. Про те, як в Одесі вдалося досягти злагодженої роботи РУХУ НОВИХ СИЛ з іншими представниками політичних партій, розповів в.о. координатора РНС Одеси Микола Лимарев.  


«Напередодні акції нами була проведена величезна робота і на міському, і на обласному рівні. Ми вели перемовини з представниками різних політичних сил. Адже, зрештою стає зрозумілим, що порізно ми не досягнемо нашої спільної мети. Ми дуже раді, що зрештою нам вдалося об’єднатися і спільно приїхати на акцію до Києва. Бо всім зрозуміло, що мажоритарна виборча система – це не оране поле для корупції, з яким треба покінчити!», - переконаний Лимарев.

Активіст нагадав, що ухвалення нового Виборчого кодексу будо серед вимог першої акції ще 17 жовтня 2017 року, а також – однією з вимог Коаліційної угоди. Проте з часів голосування за законопроект у першому читанні мало що змінилося.


«Після голосування у першому читанні до проекту закону було подано 4 тисячі поправок. Але всім зрозуміло, що це лише затягування часу. РУХ НОВИХ СИЛ та інші демократичні сили Одещини вимагають як найшвидшої зміни виборчого законодавства, аби наступні вибори до ВРУ відбулися вже за новими правилами. Лише так ми зможемо розірвати це порочне коло корупції», - наголосив активіст.

Він додав, що РУХ НОВИХ СИЛ Одещини буде і надалі співпрацювати з демократичними політичними силами області, аби домогтися якісних змін в країні і в політичній площині, зокрема.


«Я думаю, що наша акція – це приклад того, що зміни в нашій країні можливі і політичні діячі зрештою будуть змушені діяти спільно і на загальнонаціональному рівні. Я радий, що Одеса може стати провідником цих змін на партійному рівні, а наша партія відіграватиме провідну роль у тому. що наступні вибори до ВРУ пройдуть за новим законом і ми, зрештою, побачимо нові обличчя, які будуть готові працювати заради нашої країни, а не заради власної країни», - підсумував Лимарев.

Нагадаємо, що 6 вересня 2018 року в Києві відбулася Всеукраїнська акція з вимогою якнайшвидше ухвалити новий Виборчий кодекс, який передбачає вибори до парламенту за пропорційною системою і голосування за відкритими партійними списками. Мітингуваники висунули вимогу Раді – до 16 жовтня розглянути всі поправки до нового виборчого кодексу, який торік ухвалили у першому читанні та прийняти його. У іншому випадку, запевнили мітингувальники, вони розпочнуть безстрокову акцію непокори та вдаватимуться до більш радикальних дій.