На Миколаївщині РНС вимагає визначати дату 7 квітня як День перемоги над сепаратизмом

РУХ НОВИХ СИЛ Миколаївщини готує звернення до міської ради з ініціативою внести дату 7 квітня у перелік щорічних дат як День боротьби з сепаратизмом. Про це повідомив координатор РНС Миколаєва правозахисник Андрій Толпекін.


Саме цього дня у 2014 році об'єднані сили патріотів розігнали наметове містечко сепаратистів, яке було розташоване біля пам'ятнику визволителям Миколаєва. У четверту річницю цих подій «РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі» організував мітинг на честь перемоги над сепаратистами.
Вже традиційно для Миколаєва, практично на тому ж самому місці, де зібралися учасники подій чотирирічної давнини та інші громадські активісти,  влада влаштувала спортивні змагання і намагалася заглушити все гучною музикою.


Координатор РУХУ НОВИХ СИЛ Миколаївщини Ігор Фінкельштейн нагадав присутнім, що ще у 2015 році губернатор області обіцяв внести 7 квітня у перелік пам'ятних дат та ювілеїв як День боротьби з сепаратизмом в Миколаївській області, і який мав відзначатися щорічно, однак ця обіцянка дотепер не виконана.


«Складається враження, що влада хоче чимшвидше стерти пам'ять про те, що громада Миколаєва чотири роки тому самостійно розігнала табір сепаратистів і таким чином розвінчала мів про Новоросію. Пересічні беззбройні громадяни пішли на табір озброєних до зубів проросійських найманців і перемогли їх. І це сприяло стабілізації обстановки не тільки у Миколаєві, а й на всьому Півдні України», - сказав Фількенштейн.


Також учасники акції вшанували хвилиною мовчання всіх побратимів, які не повернулися з фронту на Сході України.