На Львівщині робоча група з моніторингу агропромислової безпеки розпочала виїзні зустрічі

Члени партії РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі продовжують вивчення агропромислової безпеки у регіоні. Саме тому у Львівській обласній організації створено робочу групу на чолі з ОсипомМагуром.  

Про це повідомляє прес-служба РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини.

Як вже зазначалось, робоча групазапланувала провести зустрічі з фермерами та тими, хто має конкретні плани для розвитку у цьому секторі.

«Такі дії спрямовані на визначення стратегії роботи агропромислового комплексу в регіоні та механізмів подолання тіньової політики уцій сфері. Особливу увагу приділено молодим фермерам, які попри все ризикують на сучасному етапі розпочинати власну справу», - говорить член ради партії РУХУ НОВИХ СИЛ Львівської обласної організації Осип Магур.

«В області, як і по всій Україні, існує багато програм для підтримки фермерських господарств. Всі вони розроблені централізовано на основі даних, які надходять з регіонів. Однак, яким чином ці дані формуються, знають лише у високих кабінетах. Адже насправді ситуація відмінна від звітних доповідей чиновників. Саме тому наша робоча група вирішила відвідати господарство молодого фермера, Андрія Косика, який, попри всі труднощі, вирішив розпочати власну справу», - зазначає Осип Магур.

«Я започаткував свою справу у Жовківському районі через те, що звідси походять мої батьки. Це рідна для мене земля. Той факт, що багато людей з мого краю поїхало за кордон у пошуках кращого життя. Просто пригнічував мене. Я розумів, що так не можна і я не хочу такої долі для своєї родини. Саме тому вирішив працювати на землі у своєму рідному краї» , - розповідає Андрій Косик. 

Молодий фермер працює на більш ніж 40 гектарах поля. Розпочав свою справу три роки тому. Старт був невдалим.

«Вивчаючи нюанси ведення фермерського бізнесу на Львівщині, дійшли до висновку, що варто пробувати брати участь у державних програмах. Тільки біда в тому, що основи відразу закладені – неправильні. В нашій державі статистика ведеться заради статистики і чиновники, які звітують у високих кабінетах, рідко бувають на таких господарствах і не завжди розуміють тонкощів ведення цього роду бізнесу у кожному регіоні», - додає Андрій.

Молодий фермер разом з дружиною, минулого року спробували висадити кілька гектарів малини. Враховуючи специфіку регіону та можливі погодні умови, подружжя закупило саджанці ягід. Цього року вже можуть впевнено сказати, що проект може бути успішним.

«У нашому районі поселились переселенці з Донбасу та Криму. Це люди, які не прагнуть виїхати з рідної країни, але життя їх змусило залишити рідні краї. Це працьовиті люди. Які також хочуть розвиватись у цьому напрямку. Ми стараємось кооперуватись, але це важко робити без реальної підтримки влади», - продовжує фермер.

Однак, у розмові Андрій зазначив, що ведення подібного бізнесу на даний час є дуже небезпечним. Мова йде не лише про фінансові прорахунки чи несприятливі умови для майбутнього урожаю. В Україні все частіше можна почути про рейдерські захоплення чи цілеспрямовану протидію конкретним фермерам. Хоча на Львівщині такі випадки ще не набули системного характеру, острах за завтрашнє майбутнє – присутній.

«Живучи і працюючи на своїй землі, хочеться, щоб влада дбала про малих фермерів, а не старалась внести нашу працю у статистичні дані своїх заслуг», - завершив Андрій Косик.

Робоча група, яка створена для вивчення агропромислової безпеки у регіоні й надалі буде працювати з метою формування бази даних у кожному напрямку цього сектору. На даний час запланована низка зустрічей, зокрема з представниками спілки пасічників, які стикнулись цього року з проблемою масової загибелі роїв, внаслідок безсистемного обприскування полів та відсутності комунікації з фермерами-монополістами у регіоні.