На Львівщині представники РНС вимагають провести негайний ремонт доріг в області

Сьогодні, 3 жовтня, об 11:30 був запланований прийом у т.в.о. керівника Управління дорожнього господарства та інфраструктури Львівської ОДА. Представники РУХУ НОВИХ СИЛ мали на меті з’ясувати принцип розподілу коштів на ремонти окремих доріг, які потребують капітального ремонту. Однак посадовець відмовився від зустрічі з громадськістю.  

Про це повідомляє прес-служба РУХУ НОВИХ ИЛ Львівщини.

Під час роботи з прихильниками та партійним активом на місцях, з’ясувалось, що існує низка об’єктів інфраструктури обласного чи районного значення, які вже кілька років поспіль не фінансуються.

«Сьогодні ми хотіли поспілкуватись з керівником Управління дорожнього господарства та інфраструктури Романом Кокотайлом. У нас було два шляхи – провести пікет під ЛОДА або ж у правовому полі, згідно графіку прийому чиновника, записатись на зустріч. Однак вчора ввечері нам зателефонували з секретаріату і повідомили, що прийом – скасований через зайнятість посадовця», - розповідає координатор Львівської обласної організації партії РУХ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі Ігор Брик.


Минулого місяця мешканці курортного містечка Східниця вийшли на мирний протест для привернення уваги щодо стану дороги Борислав-Східниця. Представники РУХУ НОВИХ СИЛ підтримали громаду та вирішили ознайомитись з іншими подібними випадками саботажу фінансування окремих об’єктів інфраструктури.

«Дорога Дрогобич-Підбуж має протяжність понад 20 кілометрів. Це – 20 кілометрів найрізноманітніших ям і вибоїн, різної глибини і ширини. Подекуди на цьому напрямку зустрічається асфальт, однак і він понівечений ямами. Про капітальний ремонт тут мова, по факту, не ведеться. Якщо цим керунком можна пересуватись при максимальній швидкості 50 км/год, то користуватись малою об’їзною у м. Стрию попри с. Добрівляни взагалі не можна. Туди не заїжджають ні легкові, ні вантажні автомобілі. А це величезна проблема, адже фури, порушуючи правила дорожнього руху, їдуть на промислову зону через усе місто», - продовжує Ігор Брик.


Ще один проблемний об’єкт – міст у с. Заліски, Жидачівського району через р. Дністер, який сполучав м. Жидачів та м. Ходорів. Майже 1,5 роки тому частина мосту – завалилась, але місцеві жителі, на свій ризик і страх, намагались ним проїжджати у певних місцях. Сьогодні міст повністю закрили через тріщину в опорі. За попередніми даними цей об’єкт планують ремонтувати щонайменше наступні два роки.


«Якщо вказаний перелік проблем потребує колосальних коштів, то ситуація у м. Бібрка, значно простіша, але не менш цинічно влада і тут ігнорує вимоги мешканців. Встановлення регульованих пішохідних переходів через дорогу державного значення Львів-Мукачево, облаштування пішохідних доріжок та дорожніх знаків потребують значно менше затрат. А ціною такого саботажу є десятки житів тих, хто вимушений жити поблизу «Дороги смерті»»,- веде мову далі Ігор Брик.

«З усіх популярних ЗМІ нам щотижнево розповідають про високі показники рейтингу області, про чудову інфраструктуру, на яку не шкодують кошти. Однак, перерізання стрічок на відкритті 1 км дорожнього покриття, як керівником держави, так і керівництвом області, не покращує статистику смертності через свавілля влади та їхнього ігнорування даних питань», - зазначив Ігор Брик.

Представники РУХУ НОВИХ СИЛ будуть і надалі продовжувати формувати паспорт проблемних доріг в області та планують все ж таки поспілкуватись керівництвом Управління дорожнього господарства та інфраструктури ЛОДА. У іншому випадку, залишають за собою право підтримати локальні вуличні протести громадян та можливість організації пікету ЛОДА.