На Львівщині представники РНС ініціювали обмін книжками у форматі Bookcrossing

Після масштабного Форуму видавців, який відбувся у Львові минулого місяця, автори вирушили у районні міста області. Саме у Стрию, минулого тижня, на Книжковій толоці можна було поспілкуватись у тісному колі з окремими авторами новинок сучасної української літератури. Після заходу чени партії РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі та її прихильники вирішили обєднати свої літературні вподобання та поділитись якісною українською літературою у форматі «Bookcrossing». 

Про це повідомляє прес-служба РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини.

«Представники нашої партії активно слідкують за українськими авторами, за їхньої творчістю та громадською позицією. Це той культурний пласт, який життєво необхідно підтримувати в державі. Однак, не завжди праця українських авторів достойно оцінена зі сторони влади», - говорить координатор Львівської обласної організації партії РУХУ НОВИХ СИЛ Михайла Саакашвілі Ігор Брик.

Книжкова толока у місті Стрию, що на Львівщині, тривала три дні у Народному домі. Під дахом культової споруди зібралось чимало сучасних авторів, які представляли свої роботи.

«Нам було цікаво порівняти способи і методи проведення цього заходу. Адже, чимало наших представників відвідали Форум видавців у Львові. Зрозуміло, що львівський розмах був на державному рівні, де були присутні представники влади різних рівнів, зі всіх куточків України. Однак, Книжкова толока у Стрию, показує задзеркалля культурного життя пересічного українця, який є спраглим до книг та українського слова», - продовжує Ігор Брик.

Варто зазначити, що місто Стрий, за останніми даними, налічує близько 60 тис. населення. Для них функціонує лише три маленьких локації, де можна придбати літературу. У переважній більшості, це - навчальні підручники, дитячі книжечки та спеціальна література з юриспруденції. Лише в одній із них можна знайти популярні видання сучасних українських авторів в обмеженій кількості.

«Більшість чиновників вважають за недоцільне витрачати державні кошти на видавничу справу, популяризувати українську книгу та культуру. Ми опинились у замкненому колі, коли влада спотворює поняття цифрових послуг, вважаючи, що українцям варто читати з моніторів своїх гаджетів, натомість вимагає від громадян продовжувати носити з кабінету в кабінет безглузді довідки про склад сім’ї, рівень заробітної плати тощо », - говорить Ігор Брик.

Чимало людей відвідали Книжкову толоку у Стрию. Представники РУХУ НОВИХ СИЛ активно спілкувались з відвідувачами заходу. У приватних розмовах отримали безцінну інформацію потреб стриян, які, як і кожен українець, прагнуть якісних і кардинальних змін.

«Важливо розуміти, що держава має працювати на людину, а не навпаки. Наша мета – змінити принципи правління країною, знищити існуючу систему. Адже, у розвинених країнах особиста інформація давно вже оцифрована і держава виділяє кошти не на армію чиновників, які сидять у кабінетах і приймають стоси довідок від громадян, а на ІТ-сферу, яка обслуговує та захищає базу персональних даних всіх і кожного. Натомість, культура отримує колосальне фінансування для розвитку і підтримку творчих людей. Ми прагнемо, щоб так відбувалось і в Україні», - заявив Ігор Брик.

Для цього впродовж кількох тижнів відбудеться збір актуальних на сьогоднішній день книг, які будуть виставленні у вільному доступі в одному із міст Львівщини. За цей час, партійці будуть вибирати зручне місце, де кожен охочий зможе спокійно позичити книжку чи принести свою, почитати за горнятком теплого чаю у приємній атмосфері.