На Львівщині люди вимагають попередити екологічну катастрофу, яку спричиняє нафтовидобування (ВІДЕО)

Члени партії РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини закликають депутатів та владу міста Борислава терміново провести громадські слухання та попередити екологічну катастрофу, що може статися внаслідок дій компанії-власника нафтових свердловин ПАТ «Укрнафта» . Таку вимогу було озвучено у Резолюції екологічного віче, яке відбулося  у нафтовому містечку.

Повідомляє прес-служба РУХУ НОВИХ СИЛ Львівщини.

- У той час,  коли влада змушує нас платити за блакитне паливо за формулою «Ротердам+», владні  олігархи  український газ викидають у повітря. Такі дії спричиняють не лише забруднення атмосфери, а й становлять загрозу для мешканців Борислава, які живуть на копалинах, - про це заявив член ради партії Львівської обласної організації політичної партії Руху Нових Сил Осип Магур. Супутній газ, що виходить на поверхню під час видобутку нафти просто струменить у повітря. Він шукає будь-які щілини у ґрунтах і неконтрольовано вивільняється назовні. Власники компанії не вважають за потрібне раціонально  використовувати  блакитне паливо. Забрудненість атмосфери це лише одна сторона медалі, бо є загроза його вибуху, - додав партієць.

 У свій час у місті Бориславі  через вибух супутнього газу злетів у повітря будинок.  Тоді загинуло 18 мешканців.Про те, щоб забезпечити мешканців Борислава власним природнім газом, що є цілком логічним для тих, хто на ньому живе, ніхто навіть не хоче говорити. Більше того, ПАТ «Укрнафта», яка є власником більшості свердловин, планує перенести юридичну особу з міста Борислава у місто Долина Івано-Франківської області.  Такі дії скоротять надходження у бюджет, який і так мізерний. Саме такий план реорганізації компанії став останньою краплею для мешканців 36 тисячного міста.


 «Рівень забруднення грунтів, повітря, води перевищено вже у десятки раз. Тому дану територію вже можна вважати непридатною для проживання. Маємо високий рівень смертності, онкозахворювання, захворювання дихальних шляхів інші хвороби, пов'язані з такою негативною екологією», - наголосив Магур.

Ще однією проблемою у місті є водопостачання. Скорочення видобутку нафти може призвести до попадання нафтопродукту у підземні води, криниці та водопровід. Такі прецеденти  в окремих мікрорайонах вже траплялись.

Обласна рада добре знає про катастрофічну ситуацію у місті, однак ніяким чином не сприяє у вирішенні проблеми. Не працює жодна екологічна програма. Натомість дії влади на усіх рівнях чітко говорять про те, що ведеться «тиха» війна, спрямована на повне знищення міста. Адже відсутність питної води унеможливить подальше проживання у цьому районі Львівської області.


Активісти РУХУ НОВИХ СИЛ  планують провести просвітницькі заходи щодо інформування про фактичну екологічну та економічну ситуацію у місті Бориславі. Та будуть закликати взяти участь у громадських слуханнях, що є першим кроком до діалогу всіх сторін. В іншому випадку, за відсутності бажання чи політичної волі окремих представників та неможливості вирішення проблеми, залишають за собою право на мирні акції протесту.

«РУХ НОВИХ СИЛ Львівщини, разом з місцевими осередками Дрогобичини, Борислава буде прикладати всі зусилля для того. щоб ця проблема не «заговорилася». Щоб був реальний результат для покращення ситуації на благо наших мешканців», - підсумував Магур.