На Львівщині активісти РНС здали кров для поранених бійців

На Львівщині активісти РУХУ НОВИХ СИЛ відзначили всесвітній День донора і здали кров для поранених, які лікуються у Львівському військовому шпиталі.

«Перш за все, потрібно зазначити, що донори крові потрібні завжди. Особливо у час війни. Минулого тижня у Львів прибув борт з важкопораненими військовослужбовцями. Головний лікар медичного закладу озвучив тезу щодо гострої потреби донорської крові. Тому ми вирішили відкликнутись на дане прохання», - говорить координатор обласного осередку у Львівській області Ігор Брик.

Варто зазначити, що в Україні щодня життя тисяч хворих перебувають під загрозою через нестачу донорської крові. Це і люди, що потрапили в аварію, і які потребують операції, це жінки, які мають кесарів розтин.


Крім того, з донорської крові виготовляються препарати, які так само життєво важливі при лікуванні хворих (кріопреципітат для хворих на гемофілію; альбумін; імуноглобуліни тощо)

«Україна значно відстає за показниками донорства крові. У середньому у нас є 13 донаций на 1000 жителів, а норма – 33 донації. Сьогоднішній наш захід – це крапля у морі. Але хоча б такими діями потрібно популяризувати донорство крові, якщо владі на сучасному етапі байдуже до критичної ситуації та стану охорони здоров’я в Україні зокрема», - додав Ігор Брик.

Нагадаємо, що починаючи з 2005 року, 14 червня в усьому світі проходить День донора. Свято було засноване на Всесвітній асамблеї охорони здоров’я у Швейцарії. Його дата була обрана на честь дня народження лауреата Нобелівської премії Карла Ландштейнера, вченого, який відкрив групи крові людини.